Rehellisyys vai epärehellisyys, niin minun valintani oli helppo.
Omakotitalo vai kaupungin vuokramurju?
26
450
Vastaukset
- mikään muu ei käy
Rehellisyys.
- oon jo siellä
Palsta vai IRL? Irl.
- palsta huuhaata
Sama, irl
- Niin palstalla olet
ja pysyt, kehosi voi olla irl, mutta mielesi on täällä.
- oon jo siellä
Niin palstalla olet kirjoitti:
ja pysyt, kehosi voi olla irl, mutta mielesi on täällä.
Ei mun mieleni enää täällä ole. Moneen päivään en ole käynyt eikä nytkään kun tulin kurkkaamaan, ole ollut mitään tarvetta kirjoittaa. Kunhan nyt tähän vielä selvensin ;). Mun mieli on tosiaan irtaantunut täältä, ja olen siitä iloinen.
- Älynvälke
Rinnastit sitten kaupungin vuokra-asunnon, Toyotan ja epärehellisyyden toisiinsa. Voihan sitä niinkin...
- Ei tarvi miettiä
Asunto joka tuntuu kodilta ja auto joka kulkee tieteski.
- Jos omakotitalo
on kaupungissa pienellä tontilla ilman yksityisyyttä, niin ehdottomasti kerrostaloasunto vaikka vuokralla. Jos omakotitalo on maalla tai se on muuten suojaisalla paikalla niin sitten se. Autoista taas Toyota on luotettava perusauto joka vie paikasta A paikkaan B, sen huoltaminenkin onnistuu helpommin. Rehellisyys voittaa kyllä epärehellisyyden.
- huhuuuuu
Joo, kaupungin vuokratontilla, pienellä pläntillä, talo talon vieressä ilman näkösuojia, sellaisiin jotkut väen vängällä haluaa asumaan :D ihmettelen!!
Maksat vuokraa siittä, että saat seisottaa taloasi talon nurkka naapurin talon nurkassa miltei kiinni :D
- eihyviämikään
nämä eivät poissulje toisiaan eivätkö ole relevantteja vaihtoehtoja. Josko ei autoa ollenkaan, kuljetaan polkupyörällä mennen tullen. Asunnoksi riittää perusmukavuudet sisältävä huoneisto, olkoon se minkälainen vain.
- E V V K myös
tälle ketjulle, ylipäätään kaikille sen kyhäämille ketjuille.
- Sanoisin, että...
Kun koko eläminen tai siis elossa olo muuttuu epävarmaksi...ei tiedä onko huominen olemassa vai ei tai ei tiedä millainen huominen on terveyden kannalta, niin alkaa tietää mikä oikeasti on tärkeää.
- On jo
talo rauhaliisessa paikassa, ja tämä maksetuksi tullut betonipunkkeri.
Autona Tuijota ;), takuuvarma kulkupeli. - Kukin tavallaan.
Asun siistissä vuokra- asunnossa, ihanassa pihapiirissä, mukavat naapurit, ja muksuil kivat kaverit ihan naapurissa.
Olen asunut myös omakotitalossa, huolissani lainan lyhennyksistä, ja muista kuluista ja siitä riittääkö rahat, ja voiko lapsille ostaakkaan sitä, tätä tai tuota.
Nyt elän huoletonta ihanaa elämää, olen miltei aina iloinen ja jaksan olla lapsilleni enemmän läsnä, kuin silloin lainahuolissani ollessani. Rahaa edelleen niukasti, mutta talouden hallinta on nyt helpompaa, kun ei ole lainahuolia.
Auto on halpa, mutta erittäin toimiva, ja näpsäkkä pikkuperheen auto. :)Asumisessa tilanne on yksilöllistä. Olen asunut vuokrahuoneistossa, omistushuoneistossa ja nykyisin omassa talossa. Kaikki ovat toimineet. Huoneistojen yleiset asiat hoituvat isännöitsijöiden ja talonmiesten/ huoltoyhtiön toimesta huolettomasti. Omakotitalon kunto ja ulkoinen siisteys on talon pitäjän tehtävä.
- No niin asiaan.
Järki vai tunteet? ;)
- järki voitti
vihoviimein,,kauan se kestikin. ei meitä ole olemassakaan.
- No niin asiaan.
järki voitti kirjoitti:
vihoviimein,,kauan se kestikin. ei meitä ole olemassakaan.
Eikö? Minä olen sivullinen (nainen).
- kumpi voitti?
No niin asiaan. kirjoitti:
Eikö? Minä olen sivullinen (nainen).
Kumpi ja kampi tappeli.
Päivänjatkoja
- Terveyttä unohtamata
Kunhan on katto pään päällä ja kulkuneuvo jolla pääsee paikasta toiseen paikkaan ja välillä työpaikkaankin sekä vastailee ja puhuu rehellisiä,muulla ei ole väliä.
Onnikin löytyy ihan itsekseen. - 333333-
Ei ainakaan lähiöpientalokerrostalo
- Jos kerta...
tyrkytetään, niin tietty omakotitalo, Porsche ja rehellisyys. Ei kai tuossa ole edes vaihtoehtoja.
Kuuluu enemmänkin aihealueelle: Ajanviete -> Gallupit ja kyselyt.
- jos kuuluukin
Jos haluaa kohdistaa sen gallupinsa juuri kaivatulleen...
- ':-)
Kaupungin vuokraasunto
Rehellisyys
Bussi
Helkkari, tuohan näyttää kirjoitettuna ihan yhtä hyvältä kun miltä se tuntuu: vapaudelta :-D - Anonyymi
Raha ratkaisee
- Anonyymi
En koskaan ole halunnut sitoa itseäni kämpän seiniin ja siksi asun mieluummin vuokralla. Helpompi muuttaa muualle aina tarvittaessa, eikä joudu vahingossakaan kahden asunnon loukkuun. Kaupungin vuokra-asunnossa en ole koskaan asunut vaan muissa ja tällä hetkellä yksityisen omistamassa sijoitusasunnossa pienessä kivassa rauhallisessa taloyhtiössä pitkällä sopimuksella jo vuosia. Saapa nähdä onko seuraava osoite jo vanhustentalo :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183891Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4892263Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1231679- 1571433
- 751431
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.9984Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34694- 27681
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25651- 45638