Kaksi sairainta on jo päästetty päiviltä, eilen.
Kaksi muuta ovat listalla, tuskinpa näkevät kuun vaihdetta. Eivät kuulemma sovi siirrettäväksi tuleviin uusiin tiloihin.
Noh, ovat kyllä todella huonokuntoisia otuksia.
Kaksi muuta ovat listalla, tuskinpa näkevät kuun vaihdetta. Eivät kuulemma sovi siirrettäväksi tuleviin uusiin tiloihin.
Noh, ovat kyllä todella huonokuntoisia otuksia.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Siirron jälkeen valtaosa apinoista steriloidaan ja syntyneistä jälkeläisistä vain terveimmät jätetään eloon.
Aika ajoin on myös tarkoitus lopettaa ns. Alfa-uros ja tuoda tarhaan uutta geenistöä eurooppalaistarhoista.
En tiedä, ovatko tietosi luotettavia, mutta ne saattaisivat olla sellaisia. Kuvaamasi menettely kuulostaa vastuulliselta eläintarhatyöltä, mitä Korkeasaarelta tietysti pitää vaatiakin. Ei pienen apinalauman sisäsiittoisuus voi ammattimaiselle eläintenhoidolle tulla yllättäen. Laumaa on uudistettava, ja se tapahtuu juuri steriloinnilla ja vähittäisellä yksilöiden vaihtamisella - ei joukkomurhilla.
Voi ei. Onko missään adressia johon voisi nimensä laittaa.
Ei heitä saa sterisioida. Eikös lakikin nykyisin kiellä pakkosteriloinnin. Eikä mitään ehkäisyvälineitäkään saa hyväksyä, johan siitä Pavikin Vatikanissa suuttuisi.
Edetään vaan luonnonmukaisesti, kyllä se johtajauros poistaa muonavahvuudesta ne pahimmin vialliset.
Miksi kansa on niin huolestunut apinoista?
Enenmmän ois aihetta asunnottomissa ja
nälkää näkevissä ihmisissä!!!!!!!!!!!!
Sanon omasta puolestani, että en yksinkertaisesti JAKSAISI puhua aina vaan asunnottomuudesta ja nälänhädästä, niin todellisia ongelmia kuin ovatkin.
Niin sitä justiin. Miksi hirveä huomio apinoille?
Onhan täällä rärkeämpiäkin asioita. Juttu on taas paisunu aivan liikaa, kuten yleensä kaikki pikkujutut. Kohta aletaan vielä äänestämään ketkä jätetään henkiin ja niin edelleen.
kts.linkki:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000074&posting=22000000004886749
Kyl apinatki on tärkeit! Eihän ihmisiikään tapeta koska niille ei löydy tilaa!!!!!!
Eihän kukaa tapa kissoi tai koirii jotka on hylätty ja niitä ei kukaa ota!!
Ex tiiä et kyl niitkii tapetaa.
Ihmisiä vasta tapetaankin. Gazassa ja Länsirannalla tapetaan viikoittain ihmisiä, koska kaksi laumaa eivät sovi samalle alueelle.
Mitää ei tapeta paiti eläintarhaeläimii!