Hänen/ Sinun pitää tietää minusta muutama asia ennen kaikkea muuta..
Mustasukkaisuuskohtaukset, valheet, "pelailu", nimittely ja väkivallalla uhkailu on mulle kuin punaisia vaatteita. Konflikti (raju sellainen.) on edessä jos ko.asioita tapahtuu.
Minulla on valikoiva kuulo joka ei kuule käskymuotoon muotoiltuja lauseita ja toisinaan osaan olla ihan mahdoton.
Tulta ja tappuraa suututettuna ja äärimmäisen itsepäinen.
Mulla on taito sulkea korvat jos teksti mitä toiselta tulee ei kiinnosta tai on mielestäni turhaa "jäkätystä"
Mulla on huono tapa ylihuolehtia.
Oikeastaan mussa on paljon tosi huonoja puolia.
(No niin palstan pään aukojat areena on teidän. Jatkakaa. Mä poistunkin tästä. )
Mustasukkaisuuskohtaukset, valheet, "pelailu", nimittely ja väkivallalla uhkailu on mulle kuin punaisia vaatteita. Konflikti (raju sellainen.) on edessä jos ko.asioita tapahtuu.
Minulla on valikoiva kuulo joka ei kuule käskymuotoon muotoiltuja lauseita ja toisinaan osaan olla ihan mahdoton.
Tulta ja tappuraa suututettuna ja äärimmäisen itsepäinen.
Mulla on taito sulkea korvat jos teksti mitä toiselta tulee ei kiinnosta tai on mielestäni turhaa "jäkätystä"
Mulla on huono tapa ylihuolehtia.
Oikeastaan mussa on paljon tosi huonoja puolia.
(No niin palstan pään aukojat areena on teidän. Jatkakaa. Mä poistunkin tästä. )
Vastaukset 40
Vanhimmat
Menikö itäsuomeen?
Vaikutat mielestäni ihan normaalilta eihän uhkailuissa sun muissa mitään järkeä olekaan ja käskymuodot ovat aika en tiedä miten sanoisin jotenkin alistavia.
Olen huomannut. Mutta ootko sä huomannut, että sä oot pelaillu mulla tässä aika kauan, toki tahattomasti mutta kuitenkin? Olisi hyvä jos tiedostaisit tämän. En kerro valheita kuin sellaisille, joihin en luota, ja silloinkin vain valkoisia. En tietääkseni ole käskenyt tai uhkaillut. Mustasukkaisuuskohtaukset... hmm olet saanut niitä lähinnä itse, vähän tekopyhää?
sulla huumorintajua? huonot puolet kestän mutta huumorittomuutta en koska mun kaa tarvii sitä ehdottomasti ja sillä ne huonot puoletkin voi vähän suhtautuminen muuttua rennommaks..
Huumorintajua löytyy. Tuon "hfjjfifi" kirjoittajan teksti menee nyt täysin ohi.. Ilmeisesti seurustellut ihmisen kanssa josta puhuu. Ei mulle tuo.
Itä-suomeen ei mene.
mullekaan ollut tää aloitus..
Sä oot kyllä hassu.
No auttaisko tällanen luonnekuvaus: herkkä ihminen, käy välillä vähän ylikierroksilla, hyvin tunteellinen, tykkää imelistä rakkausleffoista ja disney-piirretyistä, ei juo kahvia, luontoihminen.
Lisäksi sokea omille vioilleen. JA ottaa monet asiat ja elämän pienet vastoinkäymiset vähän turhan vakavasti.
Ap. unohti mainita kenelle ja keneltä. Ovela provo. ;)
Rakas! Olet elämäni nainen. Juuri sinun kaltaistasi pirttihirmua kaipasinkin. Olen saksalaista sukua, joten kuri ja järjestys on elämän ohjenuore. Olen aina kaivannut Justiinaa elämääni. Ihanaa, että löysin sinut. Ps. Onhan sinulla ns. "siivous sipuli" päässäsi (hiukset) niinkuin Pekka Puupää Justiinalla, naisihanteellani.
Nyt kyllä pidät sormesi erossa aloittajasta! Paikka! Pysyt siinä mun vierellä. Etkä yhtään edes kuvittele että aloittaja voisi olla joku Justiina sulle tai mikään muukaan.
Ei oo.. :( Höh..Nyt sun täytyy hiukan vartoo kun mun täytyy lihottaa itseäni 50-70 kg ja sun pitää vartoo sellainen 15 vuotta että pääsen siihen Justiinan ikään!
Olethan ikuisesti minun ja jaksat varrota että muuntaudun justiinaiseksesi rakas!
Ihan normijokapäiväistä elämää tässä kaipaa ,jos henkilö tekee puolivuotta työtä asioiden eteen taustalla(hän) niin en usko ihmisen enää kaipaavan mitään ylimääräistä jännitetä
hyvää yötä.
No mutta siihen minä ja Pätkä ollaan liian ujoja. Sitäpaitsi se puistotädin homma taitaa olla meille liian vaativa..hihhih! ; ) Ohan meillä hyviä pisnesiteoita, jos joku niistä rupeis vaikka "laulaa", saatas voita ja makkaroo leivän piälle..hih! ; )
miinusta.
Tulta ja tappuraa, sitä olen muisti-näkölohkoon saanut. Totuus on valheilla pelailua, mustasukkaisuus vavahduttava tunne. Tunne jonka saa tapettua?
Mustasukkaisuus tappaa suhteen. Se saa mut pakeneen suhteesta siksi en voi sietää sitä vaan hermostun.
Entä itse ,mitäs jos joku sulle tuntematon käy nykimään häntä hihasta, miten reagoit?
"Voi kuinka ihanaa,kun sullakin on ystäviä"?Meneekö se niin?
Matti. Lähin vetää ennen myrskyä.
Jos mieheni ei ole ollut mukana tilanteessa niin kyllä mä ihan huvittunutta naurua pidättelen ja tirskun sivummalla seuraten miten mies selviää tilanteesta saamatta torjutulta naiselta avarista ja suututtamatta omaa naistaan. (se miehen hätä on huvittava näky ;D )
Jos taas selkeästi mukana olisi asiassa eli itse se lähentelevä osapuoli niin varmaan vain kävelisin viereen ja tokaisisin "Te ette näytä mua tässä enää tarvitsevan. Kulta, luulen että meidän pitäisi puhua huomenna rauhassa suhteestamme.. mutta JATKAA ihmeessä. moikka!" (suhde todennäköisesti meni aikalisälle. Tauolle mun aloitteestani tuon jälkeen. Ehkä haluaisin itsekin katsastaan muita uskollisempia miehiä sillai luvan kanssa)
Ketä kiinnostaa tällänen paskanjauhanta ja säälittävä huomionhaku?
raastan sinua
nussikaa joku katkeroo kun se ei saanu nyt huomioo niin kärttyilee. Antakaa valokeila takaisin hänelle,
menepä itse ja ota keilas mukaasi. törkeä.
ollut mulle tämä aloitus mutta vastaan silti tähän jos satut lukemaan. luin joku aika sitten tutkimuksesta jossa todettiin että kaltaisesi naiset ovat niitä älykkäimpiä vaikka yleensä on toisin kuviteltu. no niimpä sä tarttet älykkään miehen joka osaa myös vähän kiusata sua oikeella tavalla heh..
Sinähän lupasit rakastaa minua ikuisesti ja vastamäessä. Ethän sinä tiennyt, että se ikuisuus on näin pitkä aika. Vai kuinka?
Nyt lopetat mun kiusaamisen! Menet nukkumaan ja pysyt pois täältä.
Mitäs jos pysyisin ikuisuuden, enkä enää koskaan palaisi. Voisin kyllä senkin tehdä. Pannaan mietintään. Noissa ihmissuhteissa tietty sympatia ja myötätunto on nimittäin aika tärkeä tekijä.
Tiedätkö mitä on sympatia ja myötätunto? Se ei ole ainakaan sitä että pakottaa kaipaamansa tänne palstalle. Puhu sinä vaan itsellesi myötätunnosta ja sympatiasta.
Eikös se nyt sentään ole jokaisen oma valinta, jos jää näille palstoille roikkumaan?
Pidetään mielessä.
Pyydän anteeksi käytöstäni, sanojani ja tekojani. Tiedät kuka. Hyvästi. Toivon Rakkautta,Terveyttä ja Onnea elämääsi. Ansaitset sen. Olet hieno ihminen ja upea nainen.
meni ohi. Mitä anteeks pyydettävää HÄNELLÄ minulta olisi? Käsittääkseni ei yhtään mitään!
Mun rakas nainen ei avautuisi täällä noin lapsellisella tavalla.Tunnetaan jo niin hyvin muutenkin ja osaa käyttää puhelinta.Tämä ei siis todellakaan oo mulle.Huh!
Ei ollu avautuminen. Avautuminen on erisävyistä hani. Et tunnista vielä kun vihastun. Et kultsi selviytyisi siitä. Sinä kultsi oot täällä kans ja avauduit juuri. Miksi pelkurina täällä ainoastaan avaudut ja toisille haastat? Onko liian vaikeaa ottaa omasta neuvosta hyvä ote ja tehdä niin kuin itse sanot? Ehkä naisesi ei sua halua koska lirkuttelet toisille naisille tällä palstalla ihan niinkuin mäkin!
Mutta kultsi hani muruseni nyt sun on aika mennä. mene mene
Mä itse en voi mennä kun mies jota kaipaan paneskelee toista naista. Sil on vakihoito eli vakipano eli se on varattu. Sä. mene mene jo ettei naises hylkää.
Niin kova naama, on isot asiat pelissä. Joku akka on kuin sä, kestääkö sukka? ;)
Liian nuori akakses oon. Hommaa ikäistäs seuraa ettet pedoile.
tyhmäkö olet, kommentoida voi. en ole aloittaja. Mä se nain jonkun isän, hih :)
Jaaha! Täällä onkin useampi "aloittaja" vastaillu.
Eip siinä sitte mittään. :D Antaa palaa vaan.
Mun puolesta:
http://www.youtube.com/watch?v=3KtNQUTtZ7E
Hyvää huomenta, iltaa, yötä ;)
Hyvä kohtelu on itsestään selvää. Ei sitä pidä joutua vaatimaan. Jos joutuu, on parempi lähteä toiseen suuntaan. Niin olen tehnyt ja tulen tekemään. Erään miehen suhteilut eivät liikuta minua pätkääkään. Hän saa elää elämäänsä, minä en siihen kuulu enkä halua kuulua. Se on selvää.
Ne miehet jotka ovat elämässäni ansaitsevat ja saavat hyvää kohtelua. En sure etukäteen sitä, että he löytävät jonkun muun ja unohtavat minut. Jos niin käy, se on osa elämään kuuluvaa luopumista. Minua on vaikea unohtaa. Jos väärin tekisin heitä kohtaan, minut saakin unohtaa. Hyvät tasapainoiset ihmissuhteet ovat elämän suola.
Siksi sanon, jos tuollaista pitää vaatia ja erikseen varoitella, täytyy lähtökohdissakin olla jotain vikaa. Varsinkin sen tajuaa jälkikäteen. Itse en kaipaa menneisyyteen enkä taakseni katsele. Se oli huonoa aikaa, huono ihmissuhde. Eikä siitä voi muuta todeta. Oli sussa huonoja puolia tai ei, hyvää kohtelua ansaitset silti. Muista se.