Kepu romahtaa...

Kunnallisvaalien ennakkoäänestys jatkui torstaina vilkkaampana kuin neljä vuotta sitten. Toisena äänestyspäivänä torstaina ääntään käytti 143 581 kansalaista eli kymmenisen tuhatta enemmän kuin keskiviikkona.

Kahden ensimmäisen äänestyspäivän jälkeen äänestämässä on käynyt 281 805 kansalaista eli 6,9 prosenttia äänioikeutetuista. Viime kunnallisvaalien ennakkoäänestyksessä kahden ensimmäisen päivän aikana äänensä antoi 217 897 kansalaista.

Kuten yleensä, naiset ovat olleet miehiä innokkaampia äänestämään. Naisia on käynyt tähän mennessä vaaliuurnilla 161 547 ja miehiä 120 258.
=
Korkea äänestysprosentti takaa Kokoomuksen menestyksen - ja Kepun tappion... ja se jos mikä on onneksi Isänmaalle.
4260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuka menettää, kuka häviää,
jos äänestysprosentti olisikin jotain 80 % tasoa, kuten Pappa-Suomisen suurvoittovaaleissa v. 1987.
Korkea äänestysprosentti merkitsee, että väkirikkaat alueet ovat liikkeellä ja.. kyllä..
kepu menettää, mutta ketkä nousevat ?


Vastaus kokoomus saitin puolelle. Kiitos !

Äänestä

Kepun nuoret naiset ovat ottaneet käyttöön tähän asti salaisena olleen aseen.
Suomenmaan mukaan he esittävät verovähennysoikeutta rintaliivihankinnoista.
Ihme, jos ei tissi-ihmisten äänet ala ohjautua kepun laariin...

Äänestä
  • Valtiovarainministeri Antti Kalliomäki ei suostu moiseen... sanoi se Rkp:n apuveropelle mitä tahansa - minä kyllä kannatan;-)))

    Äänestä

Voitti isoisäsikin kun yritti tehdä punikkivallankumouksen ja liittää Suomen Venäjään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rautalehti kirjoitti:

Kunnallisvaalien ennakkoäänestys jatkui torstaina vilkkaampana kuin neljä vuotta sitten. Toisena äänestyspäivänä torstaina ääntään käytti 143 581 kansalaista eli kymmenisen tuhatta enemmän kuin keskiviikkona.

Kahden ensimmäisen äänestyspäivän jälkeen äänestämässä on käynyt 281 805 kansalaista eli 6,9 prosenttia äänioikeutetuista. Viime kunnallisvaalien ennakkoäänestyksessä kahden ensimmäisen päivän aikana äänensä antoi 217 897 kansalaista.

Kuten yleensä, naiset ovat olleet miehiä innokkaampia äänestämään. Naisia on käynyt tähän mennessä vaaliuurnilla 161 547 ja miehiä 120 258.
=
Korkea äänestysprosentti takaa Kokoomuksen menestyksen - ja Kepun tappion... ja se jos mikä on onneksi Isänmaalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu