Eläköön Ukraina!

Lakiasiaintoimisto

8

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Prokaatio

      Mitä Ukrainan lippu tekee ulkomaisen valtion katolla. Vai haluatko että Venäjä tulee heiluttamaan lippujaan Suomen presidentin linnnan tai eduskuntarakennuksen katoilla.

      • YÄK_Putin

        Mitä Venäjän liput tekevät Ukrainassa, tiltun pöljä?


    • Kolehmainen

      Ukrainan lippu Stalinin torinin huipulla! Kyllä venäläläsiä on nyt nöyryytetty. Moskovan näyttävimmässä paikassa liehuu vapaan Ukrainan lippu!

      Valitettavasti venäläinen ei enää ymmärrä tätä. Hänet on jo aivopesty uskomaan, että fasistit ovat ottaneet vallan Ukrainassa. Ja korkeintaan terroristit voivat viedä lipun Stalinin torniin.

      • zerar

        Kyllä,Ukrainassa hallitus on fasistinen.


    • Erotaan EUsta.

      Ukrainan hallitus on fasistinen. Samaa vallaankumousta yrittävät perussuomalaiset ja kokoomus Suomessa. Toivottavasti ei tarvitse heilutella kokoomuksen lippua Suomessa. Ainakaan sitä ei heilutella meidän kotimme katolla. Eikä myöskään EUn lippua.

      • Mykola Hohol

        Kyllä näitä fasismia hokevia vähä-älyisiä riittää! Katso nyt nyt se väittämäsi fasistivallankumouksen etujoukko vaikka tuolta:

        http://per-looks.tumblr.com

        Pelottaako?

        P.S. Ukrainan hallitus ei ole missään mielessä fasistinen, Putin sen sijaa toimii kuin natsi: kaikki temput sisä- ja ulkopolitiikassa on kopioitu Hitleriltä.


    • liputtakaa rohkeasti

      "Toivottavasti ei tarvitse heilutella kokoomuksen lippua Suomessa. Ainakaan sitä ei heilutella meidän kotimme katolla. Eikä myöskään EUn lippua."

      Älä ole huolissasi. Suomessa ei tarvitse kenenkään heilutella mitään lippua ellei halua. Sen sijaan jokainen SAA heilutella melko vapaasti mitä lippua huvittaa, vaikkapa kokoomuksen tai EU:n. Myös Venäjän lippua voi käyttää, mutta se voi näinä päivinä herättää mieliyhtymiä fasistiseen politiikkaan.

    • spiderman

      Mistähän noita Ukrainan ippuja vois tilata. Jos veis Venäjän lähetyston katolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      170
      4136
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      113
      3571
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      251
      3029
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      7
      1739
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      164
      1376
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1275
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1161
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      63
      961
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      67
      852
    10. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      89
      846
    Aihe