Kauan jo yrittänyt hankkia elättäjää itseleen ja kalastellut enimmäkseen varatuilla vesillä. Joo nyt iski iso vonkale koukkuun vai kuinka kauan täytyy vielä jaksaa yrittää. Ei se vene soutamalla kulu, mutta malli jää auttamatta uudempien jalkoihin, jossain vaiheessa.
Satu Tuomisto, kalastaja + yrittäjä
katomuakatomua!
9429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Satu-Tuomisto-erosi-kaikki-kohumissin-varikkaat-suhdesopat/1050952
kiva historia. Satu -täti lohduttaa eroavaa ja pikkuisen jeesaa nopeammin exästä eroon :DD hahaha
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Satu-Tuomisto-erosi-kaikki-kohumissin-varikkaat-suhdesopat/1050952
No mutta varatun metsästämisessä on haastetta ja jännitystä hiukan enemmän kuin vapaan jallittamisessa. Koskaan ei tiedä, milloin saa juomat naamalleen tai joku vosu roikkuu tukassa. Extreme - elämää!!
Stefan on ollut vapaa mies pidemmän aikaa, vaikka Martina on muuta antanut julkisuudessa ymmärtää.
ja puhuu "miehestään", se on joku mielikuvitusmies varmaankin.
"Iso kala"??
Yhtään en arvaa tämän aloittajaa...? Mutta on se Tuomisto sitten astetta tasokkaampi kalastajakin näköjään. Toinen vonkaaja jaksoi yrittää jallittaa samaa saalista lähemmäs neljä vuotta, vai miten se ajanlasku nyt menikään?
Tyrkky-Viiksi nyt jätettiin julkisesti.
Nimittäin ei Stefan aikaisemmin kovin kiinnostunut enää ollut viiksestä
mutta näin seiskalehden säestäessä asia on end.
Viiksi on reppana jota ei voi silti sääliä.
Karman Laki.
Nimenomaan Karman Laki kostaa Viikselle!!!:-):-):-)
niinklö
Niin ison kalan painoltaan nappasi Satu, mutta laihan lompakoltaan. Veikkaan että viiksi vielä kertoo totuuden siitä mitä suurin osa ihmisistä jo tietääkin, että kyseessä on alempaan keskiluokkaan lukeutuva liukas asuntomyyjä... kuten esim Niko Nousiainen. Ei tietenkään yhtä persaukinen kuin Niko mutta ei mikään rahamies ollenkaan.