Lepotilatoiminto rikki?

Tietokonemies37

Tietääköhän joku Nero Miksi kun Laitan tietokoneen (Windows7) Lepotilaan. ja kun käynnistän uudelleen Tietokone käynnistyy kyllä mutta. Näyttö pysyy Pimeänä, elikkä Kun on Lepotilatoiminto päällä. sitten kun painan näppäimistöä käynnistääkseen koneen. kas vain näyttö pysyy pimeänä.?1

4

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pcboy112233

      Näytönohjaimen kanssa jotain häikkää.
      Onko uusimmat ajurit asennettu näytönohjaimelle?
      Tapahtuuko tuota pimeänä pysymistä jos sammutat koneen kokonaan ja käynnistät uudestaan?
      Vika voi olla myös siinä että kuva tulee ulos eri portista kuin mihin näyttö on kytketty. Kokeile painaa Windows-nappi pohjassa P-kirjainta näpäyttämällä sitten painat joko nuoli oikealle tai vasemmalle ja painat Enter-nappia. Sillä tavoin kuvan ulostuloa voi muuttaa.

    • Tietokonemies

      Lähtee Normaalisti käyntiin kun sammuttaa kokonaan tai käynnistää koneen uudelleen, vain lepotilatoiminto toimii siihen asti normaalisti kun sen laittaa päälle. mutta kun hiirestä liikauttaa tai näppäimisön nappeja painaa. kone lähtee käyntiin mutta ei tule kuvaa. näyttö pysyy pimeänä. Ajurit on vaihettu Näytönohjaimelle,Emolevyn piirisarjalle myös vaihettu. kaikki johdot olen katsonut että ovat kiinni. ja paikoillaan.

    • 3Timo

      Oisko sul joku juuttaan eanha monitori, joka ei yksinkertasesti ymmärrä näit uuempia ACPI systeemeitä?

      PS: saaks sä muute siitä mitään näkymään, kun painat siitä monitorin virtanapista sen sammuksiin, ja sit takas?

    • tietsikka mies32

      Tämä näyttö on Lg Flatron L1919s Littunäyttö Monitorin virtanappia painamalla ei tule kuvaa. Itse luulen että kyseessä voi olla viallinen Virtalähde. Tainnu kuumentua joskus liikaa. Kaikkea olen kokeillu Vaihtaa ajureita Biossia olen säätänyt. Patteria en ole irroittanut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1947
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1696
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1411
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      74
      1078
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      944
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      911
    Aihe