Mulle on tullu melkee joka paikkaan kutisevia punaisia näppylöitä. Niitä on mahassa, selässä, kaulassa, rintakehässä, vähän jaloissa ja käsissä. Nää on ollu nyt n. reilu viikon. Mulle määrättiin kyytabletteja, mut ei niistä oo kauheesti ollu mitään apua..
Osaatteko sanoa mitä nämä on? Alla on linkki.
http://aijaa.com/ISslYt
Näppyjä
4
144
Vastaukset
- Krissos
Mulla aiheutti vähän samaa kun pesin vaatteeni liian voimakkaalla pesuaineella ja liian lyhyellä pesuohjelmalla. Kaverille tuli aurinkoihottumaa koko vartaloon, vaikka hän käytti aurinkovoidetta ja oli jo ruskettunut. Jotkut aurinkovoiteetkin voivat aiheuttaa ihottumaa. Myös jotkut keinokuituvaatteet aiheuttavat ihottumaa.
Tässä vain pari mahdollisuutta. Syitä voi olla muitakin. Tutki mitä olet muuttanut viime aikoina. - mn111
kiitos vastauksesta!
edelleen on näppyjä, mut ne alkaa olee enemmänki pieniä länttejä. nyt niitä on myös päässä. ennen tätä mulla oli reilu 2 viikon flunssa ja siinä välissä oli vähäsen kuumettakin.
leukaluut on ollu muutamisen päivää aika arat. :/ oon nyt kokeillu vaikka mitä kortisoneja ja ei mitään apua! terkkarikaan ei osanu sanoa mitä nämä on.
onneks eilen terkkari laitto lähetteen lääkärille..
kuva mahasta. kuva on noin alle viikon vanha.
http://aijaa.com/zdXyMh- Kkiinnostaaa
Saitko lääkäriltä selvitystä näpyille?
- ei normaalia
mene heti lääkäriin,paha juttu koska levinnyt.Ihotaitien osastolle jo lähete
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3393503Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4733153- 712150
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401620Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1961505- 1051233
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751222Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1751210Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121127K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81085