Hiljainen narsisti osa2

yksi vain

Törmäsin narskuun,mutta luikki pakoon kiirellä,kun näki minut. Vaikka antaa ymmärtää muille,että hänellä on kaikki hyvin.Uusi perhe ja pieni vauvakin tullut. Jos hänellä on kaikki hyvin miksi juosta pakoon! Ei taida uusi suhde olla sellaista mitä antaa ymmärtää sillä hän ei reagoisi minuun mitenkään. Ja keskistyisi uuteen perheseen ja pienen lapseensa. Ja vaikka on aikaa kulunnut suhteestamme. Ja kun on vauvakin niin mies istuu "baarissa" muiten nuorten naisystävien kanssa,joita pitää ystävinä. Vuosia sitten facebookin laittannut ala ikäiselle tytölle alastomia kuvia ja perverssi viestiä. Ja juoo päivittääin,vaikka työ välineenä on autot ja tuskin alkoholi katoaa veretä muutama tunnin päästä ajoon lähtöä. Eikä työnantaja tajuu asiasta mitään,kun antaa itsetään niin ahkeran kuvan. En nähnyt hänellä koskaan vanhoja ystäviä ja vähän edes sukuaan,kun on pilannut ne ihan itse! uusi nainen nähtävästi näkee,että mies on kova tuloinen,joka elättää hänet ja lapsen. (Koska naisen tulot ei ole kummoiset).
Nainen on niin rakastunut mieheen,että heti suostui lapsen tekoon vaikka on edellisestä aviosta lapset isoja naisellakin. Nainen on niin miehen "pauloissa",että ei näe muuta. Ja samaa juonitelua käytti ex-miesten kanssa.Eli kaksi narskua yhdessä.

8

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • illuusiako

      Kumman saappaissa noista kahdesta olisit itse halunnut olla? Vai oikein kaksi narskua. Kateus paistaa kilometrien päähän ja voi olla, ettei tässä draamassa ole yhtään narskua koskaan ollutkaan. Minäkin juoksisin pakoon, jos joku selvästi vaanisi taustalla. Joskus se vain on oltava ja annettava ymmärtää, jotta pääsee tietynlaisista ihmisistä eroon. Pahoittelut vaan sinulle, mutta joskus sitä ex tulee kaivaneeksi verta omasta nenästään, kun ei ymmärrä lopettaa roikkumistaan.

      • yksi vain

        En ole kummankaan saappaissa,joten minulla on ihan omat saappaat. Ja kenestä paistaa kateus? Siksipä ihmittenkin hänen käytöksiä,vaikka on uusi elämä. Silloin ihminen luikkii pakoon kun ei ole puhtaat "jauhot". Itselläni on ainakin oma elämä jota elän eli en tarvitse toisten saappaita kun on ihan omat. Ja miksi olla katellinen,kun näkee miten miehestä näkee näyttelyn halu. Ja tiettää,että hänen aikaisemmat suhteetkin ovat olleet samaa peliä,joten ei ainakaan mulle kateus iske sitä "helv...tiä".Ja valheet aina kyllä paljastuvat ennen pitkään,vaikka muut olisi hiljaa.


      • Parsu palstalle!

        Joo, ei ole mitään narsismiin liittyvää. Hohhoi aloittaja... lue

        Nykyään ei erota liian helposti, vaan liian huonosti
        http://www.hs.fi/elama/a1409016742558

        Ja sitten parisuhdepalstalle tämän sijaan


    • elävästä elämästä

      "Silloin ihminen luikkii pakoon kun ei ole puhtaat "jauhot"."

      Totta "yksi vain!". Saman huomasin narsistista, kun hän seläntakaista paskanpuhumista harrastaessa säikähti minua niin yhteenottojemme jälkeen, että luikki suorastaan seiniä pitkin paskat housussa karkuun aina tullessani paikalle samaan tilaan missä narsisti oli. Tuo oli oikeastaan aika huvittavaa. Esimerkki siitä, että narsisti voi olla aikamoinen pelkuri - niin puheissaan kuin teoissaan - ja tämän vahvistaa se, ettei hän todellisuudessa pysty vastaamaan mistään puheista tai teioista, siksipä hän tekeekin sitä selkäsi takana, ja aina seinää vasten laitettuna syyttäen muita teioistaan ja puheistaan. Ns. vastuun vierittäminen toisten hartioille.
      Hän saattoi olla ylimielisen röyhkeä aina ollessaan tukijoukkojensa seurassa, mutta yksin ollessaan luikki pakoon.

      "Ja valheet aina kyllä paljastuvat ennen pitkään,vaikka muut olisi hiljaa."

      Tuo itseasiassa on niin totta vain kuin olla ja voi! Valheella on lyhyet jäljet. Aikansa muita ja itseään voi vielä yrittää kusettaa, mutta ei se loputtomiin onnistu. Hänen hovissaan oli jäseniä, jotka tukivat häntä ja olivat mukana "juonessa". Kuitenkin varmasti olivat tietoisia valehtelusta, mutta eivät välittäneet siitä, olivathan samaa "porukkaa".
      Kerran kuitenkin eräs hänen hoviinsa kuuluva kysyi minulta, että miksi sen (narsistin) pitää aina valehdella? Vastaen nauraen, etten tiedä - kysy häneltä itseltään. Itse en siis kuulunut hänen hoviinsa, vaan olin se mustamaalauksen kohde.

      • 19+7

        Olisit samalla kysynnyt tältä "hoviin" kuuluvalta,että miksi sinä kuuntelet hänen(narskun) juttuja? :-))


      • samanlaisia olivat
        19+7 kirjoitti:

        Olisit samalla kysynnyt tältä "hoviin" kuuluvalta,että miksi sinä kuuntelet hänen(narskun) juttuja? :-))

        Samanlainen epeli se oli sekin.


      • 3+16
        samanlaisia olivat kirjoitti:

        Samanlainen epeli se oli sekin.

        Siksipä juuri.Eivätkä käsitä miksi kysyit......olisit nähnyt hänen ilmeensä. Olisi vain ihmetellyt.....


    • 15+1

      Narsku pelkkää jäädä aina kiinni!Siksi tarttee "hovia" aina......jotka suojelee narskua....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3117
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2356
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1425
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe