Jossain väitettiin, että kirjailija Katja Kettuu olisi syntynyt Muhoksella, onko perää, mikä hän omaasukua. Toisaalla taas väitettiin, että Rovaniemellä.
Katja Kettu
Exmuhos
53799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ketä kiinnostaa Muhoksella syntyneet, kuolleet tai asuneet? Muhos on p*****stä!
Kattos vaan, kahta tietoa googlestakin, Rovaniemi ja Muhos. Enemmän ja luotettavampia osumia Muhokselle, joten oisko täältä. Omaa sukua Heikkinen.
Katja Ketun äiti on syntynyt Muhoksella. Perhe asuu Rovaniemellä, mutta Katjan syntymäpaikkaa en tiedä, koska ovat muuttaneet vuosien mittaan. Voi siis olla Muhos, mutta todennäköisesti on Roi.
Kettu syntyi Tampereella.Äitinsä kotikunnan mukaan syntymäkotikunta on Muhos.Asui Nurmeksessa,Rovaniemellä,Turussa,Tampereella,Kuhmossa,Lontoossa ja nykyisin Helsingissä.Asustaa vuodenkierron mittaan Espanjassa,Italiassa,Ranskassa,Venäjällä etc.Maailmankansalainen.
Kuulostaa lapseton olevan. Eikö ole miestä, vai eikö rohkene ilman kumia rakastella?