joukkueista

PataÄssä

Jokerit on rahalla rakennettu persereikä.

Kärpät on loistava joukkue,pelaa ehkä liigan taidokkainta jääkiekkoa.

Hpk mulla tulee mieleen joku neiti lätkä joukkue,joka mittailee mailojen lapoja,aika tempaus tua parin vuoden takainen mailan mittaus.

Ässät alkukausi menee aina hyvin ja sit joulun jälkee siirtyy pelicanssin kaveriks alakertaan.eikä oo ollu 97-vuoden jälkee playjareis vai oliks se 98,no kumminkin yli viiteen vuoteen.korppi rules.ja ässillä muuten pistepörssissä kaksois johto(kivenmäki 5 8 ja tuominen 10 2)aika hyyvin ässiltä.

Ilves ei oo kanssa mikään kummonen tiimi mutta raipe pitää kissoja pystyssä:)

Tps:sää ei voi kun ihailla pelaa nuorilla pelaajilla ja pärjää vielä liigassa tosi upeeta et edes yks joukkue palaa nuorilla.hienoo tps!!!

Tappara keskitaso juokkue mistä ei oo sarjakärkeen.Häviää lauantaina 16.10.04 ässille 4-2

Hifk inhoan tätä joukkuetta en tiä miks mut eiköhän sen kaikki ymmärrä.

Lukko HAHHHAAAA rauman pellet ei voi kun sääliä et on raumalaisiks syntyny.odotan innolla ässät-lukko peliä saa lukko turpaa oikee kunnolla.

Jyp yllättää jos he hankkivat martin st.luisin en usko että jypillä rahat riittää.

Pelicans Lentäkää korkeansaaren eläintarhaan niitte kuuluisien paviaanien kaveriks.

Saipa on aika hiljainen joukkue ja yllättää välillä.

Blues ei voi bluesilla paljon huonommin mennä rahhaaon kun roskaa mut ei ne nimekkäät pelaajat aina saa aikaan mitä halutaan.ässät löi bluesin 5-2(tuominen teki pisteet 3 1)


Sit pakko sanoo viä kalpast et ei voi paremmin mennä 9 otteluu ja 18 pojoo!!!kalpa liigaan ens vuonna!!!

3

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lätkäguru

      "Jokerit on rahalla rakennettu persereikä."

      "Kärpät on loistava joukkue,pelaa ehkä liigan taidokkainta jääkiekkoa."

      Tässä sarjataulukko tällä hetkellä:

      Jokerit 26
      Kärpät 25
      HPK 23
      Ässät 21
      Ilves 19
      TPS 18
      ---------------------------
      Tappara 17
      HIFK 16
      Lukko 15
      JYP 12
      ---------------------------
      Pelicans 9
      SaiPa 8
      Blues 7


      Hmm... Siis Jokerit rahalla rakennettu persereikä? Ihan vaan tiedoksi, että Kärpillä ja Jullilaumalla on isompi budjetti kuin Stadin ykkösillä. Ja lisäksi Jokereilla on varmasti enemmän omia kasvatteja kuin edellä mainituilla NHL-miehiä täynnä olevilla joukkueilla yhteensä. Siltikin Jokerit sarjan kärjessä!

      Ja vähän veikkaan että olet Kärppien kannattaja nimestäsi huolimatta. Kukaan normaaliruoalla ruokittu ei sanoisi heidän pelaavan liigan taidokkainta kiekkoa! Taitaa olla jäkälä tehnyt jälleen kerran tehtävänsä.

      • Ässät on best!!

        Ässät pelaa taidokkainta jääkiekkoa!
        T:Porilainen


      • Minä

        Vieläkin sama nimimerkki? Miten te etelässä valmistatte jäkälästä ruokaa? Tuntuu edelleen olevan tuttua sinulle. Ja sanon taas kerran että painu kersa takaisin koulunpenkille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      167
      12601
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      152
      5446
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4710
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3679
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2778
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1935
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      110
      1696
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      364
      1617
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      107
      1533
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe