Ei reitillä

Meille kun tulee viimeinen bussi kaupungista tossa alkuillasta, niin kääntöpaikalla näyttöön ilmestyy teksti "ei reitillä" ja bussilla ei pääsekkään enää kaupunkiin. Sama on aamulla, bussi tulee kaupungista samalla tekstillä. Mistä tämmönen älyttömyys johtuu..?
7145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mieti sitä ääliö !

Äänestä

jos se johtuu siitä,että kuskilla alkaa ruokatauko tai siirtyminen jollekkin toiselle linjalle...tai kuskin työpäivä loppuu

Äänestä

yksin kertaisesti siinä,että
kun se viimeinen bussi illalla siihen kääntöpaikalle saapuu ja em. kilpiteksti ilmestyy, niin silloin bussi on lähdössä varikolle ja siirtyminen ilmaistaan juuri niin, että kilvissä ei ole linjanumeroa. Vastaavasti aamulla bussi tulee varikolta aloittamaan vuoroa ja silloinkaan kilvissä ei ole linjanumeroa.

Äänestä

Jos näytöllä on teksti "ei reitillä" niin silloin bussi on eksynyt reitiltä eikä ota matkustajia.

Äänestä
  • sä gorilla king kong olet yksi osa niitä, joiden takia ala ei saa sitä arvostusta jota se ansaitsee. Valitettavaa on, että olet alalla, johon et osaa orientoitua tai saa sitä työstä saatavaa tyydytystä , jota yleensä saadaan siitä ammatista johon on hakeutunut, johon on sitoutunut ja tuntee omakseen. Arvaan että taas tulee erinomaisia vastalauseita kommenttini takia, mutta en voi kun sääliä teitä joitakin ja ihan vilpittömästi toivon, että löydätte se oikean alan johon kuulutte, jos ylipäätään kuulutte tai edes haluatte kuulua.

    Äänestä

  • Ari Kähärä kirjoitti:

    sä gorilla king kong olet yksi osa niitä, joiden takia ala ei saa sitä arvostusta jota se ansaitsee. Valitettavaa on, että olet alalla, johon et osaa orientoitua tai saa sitä työstä saatavaa tyydytystä , jota yleensä saadaan siitä ammatista johon on hakeutunut, johon on sitoutunut ja tuntee omakseen. Arvaan että taas tulee erinomaisia vastalauseita kommenttini takia, mutta en voi kun sääliä teitä joitakin ja ihan vilpittömästi toivon, että löydätte se oikean alan johon kuulutte, jos ylipäätään kuulutte tai edes haluatte kuulua.

    Arvostan kyllä busseja ja niiden kuskeja, itse olen vain matkustaja ja ihan kokonaan toisella alalla. Erityisesti arvostan sellaisia busseja jotka eivät eksy reitiltä, niin on käynyt noin äkkiä muistellessa ainakin 3 kertaa. Joka kerta joku matkustaja on huomauttanut asiasta äänekkäästi ja bussi on saatu takaisin oikealla reitille ilman vahinkoja. Tuo osoittaa sen että bussikuskit ovat ihmisiä ja tuolla perusteella epäilen vahvasti että he myös syö ja paskhantaa. Olen jopa joskus nähnyt bussikuskien syövän ja ruokakaupan jonossakin heitä olen nähnyt ja kerran jopa vessajonossa, en kuitenkaan kysynyt kushettaako vai paskhattaa.

    Äänestä

Olet apina

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kävellen, kun ohi kirjoitti:

Meille kun tulee viimeinen bussi kaupungista tossa alkuillasta, niin kääntöpaikalla näyttöön ilmestyy teksti "ei reitillä" ja bussilla ei pääsekkään enää kaupunkiin. Sama on aamulla, bussi tulee kaupungista samalla tekstillä. Mistä tämmönen älyttömyys johtuu..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu