Millaista on nettiyrittäjyys?

Ile2

Hei kaikille. Jos sopii, niin voisin kertoa tarinani.

Vielä vuoden alussa asustelin Raumalla. Elämäntilanteeni ei ollut silloin kovinkaan hääppönen. Töitä ei löytynyt mistään, toisaalta ei olisi edes huvittanut painaa pitkiä päiviä kuumassa keittiössä (olen siis kokki ammatiltani). Joten päätin pakata kamat ja muuttaa Lontooseen.

Nyt olen sitten täällä. Mahtavaa. Mutta edelleen puuttui se jokin, eiku nii joo, töitä pitäisi löytää, rahahan on ihan kätevä juttu jos meinaa jatkaa elämää. Pistin cv:n sinne, pistin cv:n tänne, lähetin cv:eitä sinne sekä tänne, ja muutaman myös tuonne. Arvatkaa mikä lopputulos, hah, 0.

Mutta sitten yhtenä päivänä törmäsin netissä erääseen ihmiseen. Kutsutaan häntä nyt vaikka sitten Jarkoksi. Tutustuin häneen. Hän näytti minulle erään tavan, miten pystyisi työskentelemään netissä. Siis ihan oikeasti, töitä, NETISSÄ!!!

Miksi ihmeessä tämä uusi tuttavuus auttaa minua tekemään töitä, netissä, kysyn vaan?
Rahaa internetissä, onko se edes mahdollista?
Ihmetteletkö samaa kuin minäkin? Mutta kyllä, se on tosiaan mahdollista. Mutta miten?

Tämä sana on INTERNETYRITTÄJYYS!
"Blah, joo joo, yrittäjyys, hah, ei tule kuulonkaan."

Joo, ymmärrän, samat sanat sitä itsellänikin tulivat suusta. Ympäripyöreitä työpäiviä, raskasta ahertamista, suuri vastuu, iso riski ja iso sitoavuus. Niin, eikä mulla edes ole mitään kokemusta moisesta hommasta. Miten sä jätkä oikein luulet että mä pystyisin menestymään muka jossain nettiyrittäjyydessä, enhän mä edes tiedä miten joku nettiyritys edes perustetaan???

Me kaikki jotka teemme tätä, olemme olleet tuossa samassa tilanteessa kuin sinäkin. Usko pois vaan.

Mutta ennen kuin menet takaisin selailemaan työpaikkailmoituksia, niin jatkappa lukemista.
NETTIYRITTÄJYYDEN idea on lähtökohtaisesti se, että ketä tahansa pystyy aloittamaan liiketoiminnan netissä, alle vartissa. Pystyt työskentelemään missä vain ja koska vain haluat, ja niin paljon kuin haluat. Päivittäistä työaikaa tarvitaan 1 TUNTI, vähintään, kuulostaako paljolta? Tuskinpa.

Ja mitä tulee tähän riskiin. Jos aloitat liiketoiminnan muualla kuin netissä, niin kuluja tulisi vähintään 10 000e, okei, alakanttiin, kuulostaako pieneltä riskiltä että käyttäisitkin liiketoiminnan alotukseen MILJOONA euroa? Sitähän minäkin.

Mutta istuppa alas pökertymään kun paljastan sulle salaisuuden. Nettiyrittäjyyden aloittaminen maksaa, tättärätää: 150 €uroa. Kyllä, kuulit oikein, 150 €. Etkö usko, usko pois vaan, totta se on. Mä, ja kymmenet tuhannet muut ovat eläviä todisteita siitä.

Ei kokemusta, ei tietotekniikkataitoja, ei turhaa raatamista ja lähes riskittömästi. Kuulostaako liian hyvältä ollakseen totta? Uskallatko ottaa riskin ottaaksesi selvää?

Jos olet jaksanut lukea tämän koko tekstin tänne asti, niin onneksi olkoon. Olet läpäissyt testin. Sinulla on AITO halu muuttaa elämäsi ja tehdä asialle jotain, että pääsisit menestymään.
Minun kauttani pääset käsiksi tähän kaikkeen mitä aikaisemmin kuvailin. Minä, Ile Helander, olen se ihminen, joka auttaa sinutkin alkuun omassa liiketoiminnassasi netissä, ilman sitoumuksia.

SEURAAVASSA TOIMINTAOHJEET:
Jos haluat muuttaa elämäsi: ota yhteyttä

Jos haluat katsoa kun muut muuttaa elämänsä, mutta sinä et: ole normaalisti.

Yhteystiedot (bisnestä tehdään facebookissa, joten otappa mielummin sitä kautta yhteyttä)
https://www.facebook.com/helander.ile
ilehelander(at)gmail.com

0

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan uusi poikakaveri

        Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
        Kotimaiset julkkisjuorut
        147
        1306
      2. Rakastan sinua

        Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
        Ikävä
        39
        1033
      3. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

        Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
        Ikävä
        48
        900
      4. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

        Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
        Maailman menoa
        170
        878
      5. Laita mulle viesti!!

        Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
        Ikävä
        73
        870
      6. Vanhemmalle naiselle

        alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
        Ikävä
        36
        825
      7. Jos lähestyisin

        näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
        Ikävä
        54
        751
      8. Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0

        Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali
        Luterilaisuus
        145
        730
      9. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

        Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
        Luterilaisuus
        193
        728
      10. Ootko sä oikeasti sinkku?

        Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥
        Ikävä
        42
        716
      Aihe