anustappi ja pieru

not yet tried

Onko mahdollista vai estääkö aanustappi pieremisen?

12

2334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • already tried

      Riippuu tapin kaulaosan rakenteesta. Mitä pienempi tappi sitä suurempi riski. Mitä pidempi kaula sitä suurempi riski. Mitä loivemmin tappi jyrkkenee kaulaosan jälkeen sitä suurempi riski. Jos tapin kaula on kovin ohut niin pieru pääsee välistä.

      Ison tapin painaminen sisälle tietenkin edellyttää että sulkijalihas hetkellisesti venyy mikä lisää pierun riskiä ainakin jonkin aikaa tapin laittamisesta.

      Ainoat pierua kunnolla pitävät tapit ovat pumpattavia malleja. Sisäpuolinen pumpattu osa painuu peräaukkoa vasten suolen sisällä ja estää pierut. Jos pumpattavan tapin materiaali on liian lutrua niin ilma pääsee sen sisällä liikkumaan ja tappi voi tulla ulos. Aikanaan Fanny Hill - malli oli hyvä mutta viimeksi kun ostin niin se oli vähän pettymys.

      Lääketieteellisistä leikeistä kiinnostuneille on saatavissa peräruiskeputkia, joissa on pumpattavat pallot sisällä ja ulkona. Ne on rakennettu pitämään esimerkiksi varjoaine - peräruiske suolessa joten estävät myös pierut. Jos putken sulkee niin tappi on umpinainen. Tässä yksi:
      http://www.extremerestraints.com/enema-supplies_212/bardex-style-inflatable-double-bulb-enema-system_8414.html

      Pierun pitkäaikainen pdättely ei välttämättä ole kovin terveellistä. Divertikuloosi eli umpipussitauti tulee vuosia jatkuneesta paineesta suolessa.
      http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00094

    • perspilli

      Semmonen on hyvä, jossa on reikä ja reijässä pilli. Tietyssä kaasunpaineessa tuo reikä avautuu ja päästää kaasun virtaamaan pillin läpi, joka viheltää, kuin vanha höyryveturi ikään. Nostalginen, mutta aika hintava.

      • pierun pidättäjä

        Mitä ihmeen iloa mukahauskasta pillistä olisi? Kysyjällä oli hakusessa sellainen anaalitappi, joka estää pierujen pääsemisen ulos. Niitä löytyy.

        "Hei, etsin tulppaa. Haluan estää veden valumisen ulos"
        "No meillä olisi tässä tälläinen erikoistulppa, josta vesi pääsee valumaan ulos"

        Ha, ha, ha. Mutta me pierunpidättäjäthän olemme tunnetusti huumorintajuttomia.


      • Anu Stappi
        pierun pidättäjä kirjoitti:

        Mitä ihmeen iloa mukahauskasta pillistä olisi? Kysyjällä oli hakusessa sellainen anaalitappi, joka estää pierujen pääsemisen ulos. Niitä löytyy.

        "Hei, etsin tulppaa. Haluan estää veden valumisen ulos"
        "No meillä olisi tässä tälläinen erikoistulppa, josta vesi pääsee valumaan ulos"

        Ha, ha, ha. Mutta me pierunpidättäjäthän olemme tunnetusti huumorintajuttomia.

        Haha. Missä sanottiin, että kysyjällä oli hakusessa sellainen anaalitappi, joka estää pierujen pääsemisen ulos?. Minusta siinä oli kysymys vain pelleilyviestistä, trollaamisesta.


      • Anonyymi

        Mulla on semmonen tappi. Kun suolessa on 1,2 ilmakehää niin jos otan tapista korkin pois niin viheltää niin pitkään kun kaasua tulee, pilli sulkeutuu kun paine laskee.
        Muuten tappi on hyvä ja pitää kaasut tiivisti suolessa, siis jos anustapin tappi on paikallaan, siinä on vielä o-rengas tiiviste. Tosin jos on oikein horoperse niin kyllähän ne kaasut tapin ohi virtaa mutta mulla on aika tiukka!


    • mika505

      not yet tried

      Oletko typerä huora, tekisi mieli hakata susta paskat pihalle, vitun hinaaja

      • jeejeejeee

        Oliko suunnattu vaimollesi?


      • Jake54
        jeejeejeee kirjoitti:

        Oliko suunnattu vaimollesi?

        Älä ole ankara Mikalle ...
        Ei hänen kaltaisillaan hakkaaja-ääliöillä toivottavasti ole vaimoa ...


      • Muumipekko
        Jake54 kirjoitti:

        Älä ole ankara Mikalle ...
        Ei hänen kaltaisillaan hakkaaja-ääliöillä toivottavasti ole vaimoa ...

        Pidäppäs tappiperse pienempää suuta.


      • Ahdistaako?
        Muumipekko kirjoitti:

        Pidäppäs tappiperse pienempää suuta.

        Mitä se piilohomo oikein mussuttaa?


    • Urse Pekko

      Tukkikaa persereikäukot vaikka sonnin mulukku perseenreikään ja yrittäkää pierrä.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      90
      1977
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      58
      1153
    3. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1075
    4. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      216
      1047
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      9
      1005
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      64
      951
    7. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      919
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      87
      885
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      858
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      790
    Aihe