Tyhmät eivät ymmärrä mitään ja inttävät vain, että ei missään nimessä Natoon, koska USA on paha. Tuollaiselle tyhmyydelle ei voi mitään ja se on ikävää Suomen tulevaisuudelle. Tyhmä kansa ei saisi vaikuttaa siihen liittyykö Suomi Natoon.
Venäjä valloittaa itä-Ukrainan
antaa mennä vaan?
1070
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kansa on se joka päättää ja tuskin kukaan tänne haluaa Venäjää. Ohjeeksi sitä haluaville voisi antaa muutto kehoituksen sinne. Sinne on lähdetty ennenkin ja porukka on viety heti Siperiaan tai tapettu välittömästi.
Venäjä ilta oli karmeaa katsottavaa televisiossa, ei ihan heti uskoisi millaisia tyyppejä Suomessakin asustaa.
Ukrainassa näitä samoja kaiffareita avustaa Venäjä, vie aseita, lähettää sotilaita ja kouluttaa, kuljettaa ruokaa ja muuta apua.
Venäjän kanssa on pitkään mennyt hyvin ja ollaan oltu sovussa, joka on hyödyttänyt molempia. Miksi pitää aina kahinoida, hajottaa talot, sekä vammauttaa ihmisiä. Eihän tästäkään sodasta lopulta hyödy kukaan, uhotaan vaan ja kalistellaan sapeleita. Ihminen ei ole viisastunut sadoissakaan vuosissa.
Kylmä sotakin on parempi, kuin tämä lämmin sota.
Sovussa joo... ukrainalaiset ja venäläiset ovat kuitenkin hyvin läheisiä veljeskansoja...
venäläinen ei arvosta muita kuin venäläisiä.
Jos natoon mennään, muuten ei. Hyvä, että auttaa itäukrainalaisia Usan Kiovan natseja vastaan..
Se ryssä saa turpaan jos tänne tulee.
Hekotan loppupäivän? Sinultako lökäpöksy sossupummi?
Sodan alusta saakka on ollut yleisesti tunnettua, että Venäjän kansan keskuudessa ei ole vähäisintäkään sotaista innostusta vaan sekä kansassa ja armeijassa kasvaa epäluulo ja tyytymättömyys. Taistelkoot Venäjän fasistit ja heidän harvalukuiset kätyrinsä yksinään Ukrainan armeijaa vastaan!
Nämä Venäjän fasistit härnäävät vielä lännen kimppuunsa.
Ketä lähtis tapattaa itseään? kero kyläpelle! Kuka Obamankoira?
Varo vaan sinut ne hakee ensimmäisenä ja retuuttaa munista.
Tuollaiset on lisäksi hyviä harjoitusmaaleja!
On aivan turha vähätellä lännen asevoimia.