Eli olen ostamassa miehelle yllätykseksi seksilelua tai asua ja minusta ainakin miesten seksiasut on ei niin naista kiihottavia.
Olen esim. etsinyt stringejä joissa olisi jotain ketjua tai sinne päin ja tietysti päällimmäseksi sellaista miehistä seksi asua.
Väline puoli olisi joku josta olisi molemmille jotain.
Onko teillä miehet jokin lelu mistä te eniten saatte tyydytystä.
Mies mikä on parhain seksilelu?
27
6064
Vastaukset
- asdasdas
Osta penisrengas, jossa on klittakiihotin. Parantaa erektiota ja samalla kiihotin hieroo klittaa panon aikana.
- electrolux
Imurilla saa hyvin.
- LeluAnu
Itsee kiihottaa metalli, eli onks kokemusta penis rengastaa joka on metallia?
Myöskin olisko jossain myynnissä vaikka metallisestaketjusta tehdyt stringit :) - asdasdas
LeluAnu kirjoitti:
Itsee kiihottaa metalli, eli onks kokemusta penis rengastaa joka on metallia?
Myöskin olisko jossain myynnissä vaikka metallisestaketjusta tehdyt stringit :)Metallisia penisrenkaita kyllä varmasti löytyy, mutta empä tiedä onko sellaisia, joissa klittakiihotinkin on metallia. Metallinen klittakiihotin kyllä kuulosta aika rajulta vaihtoehdolta, voi olla turhan kovaa kyytiä klitalle. Sukuelintäkin voi vahingoittaa pysyvästi.
- nahkavalo
fleshlight. sillä saa tyydytksen.
- Onnekas mies...
Hmm... Josko haluatte hieman vaihtelua niin käyhän ostamassa strap-on eli sträppi ;) On meinaan oikein kiva lisämauste ja lelu...
Eritoten josko sulla itselläsi olisi seksiasusteissa sellaisia, jotka voisivat viitata hieman "dominoivampaan" rooliin... Eli suorittaisitte hieman ns. roolien vaihtoa... ;-)
Mitä tuohon sträpin kokoon sitten tulee niin sellainen justiinsa sopivan kokoinen, että se tuntuu mutta ei satu, kun käytetään tarpeeksi liukkaria...
Sanoisin, että sellainen hänen oman kullinsa kokoinen ois passeli =)
Eritoten josko hän on sinua peppuun nainut...
Ja ei, se ei todellakaan ole homoilua, kun siinä on Nainen joka Miestään aina välistä nai? :)
Vaikka tämä sträppi ehkäpä vaikuttaa antavan miehelle enemmän niin ainakin meillä myös Nainen nauttii ja kunnolla kostuu, kun pääsee ajoittain minua sträpillä naimaan =))
Suosittelen myös muita kokeilemaan, tulette varmasti yllättymään sen vaikutuksesta seksielämäänne ;-) - petteri_88
Aivan ehdottomasti hyvä ostos on Fleshligt!
http://www.eros.fi/tuote/fleshlight-flight-musta-huomaamaton-muotoilu/810476019501/
Tässä kirjoittelee 26-v mies ja pakko kehua kyseistä välinettä, kun sellaisen omistan. Väitän että ei tule vähentämään seksiänne, vaan pikemminkin olemaan omanlainen lisänsä. Mies voi yksin ollessaan nauttia flesarilla runkkaamisesta ja toisaalta nainenkin voi sillä miehensä joskus hoidella. Tuntuu lähes aidolta tavaralta! Kireyttäkin saa kivasti säädeltyä päädyssä olevalla korkilla. On ehdottomasti hintansa väärti! - WeVibe4
WeVibe! Se on molemmille ja kyllä tulee orkkuja! Nopeasti
- Mielestäni on
paras seksilelu vasen käteni.
- Värinää elämään
Yhdyn tuohon aiempaan! WeVibe! Aika kallis, mutta sehän onkin yhteinen!
- Ketämitäkin
Värinää elämään kirjoitti:
Yhdyn tuohon aiempaan! WeVibe! Aika kallis, mutta sehän onkin yhteinen!
Makukysymys, meillä ei ainakaan muija sitä digannut. Kuten ei myöskään klitoriskiihottimella olevia penisrenkaita. Perusrengas saa olla.
- putin <3
Paras on ehdottomasti putin-anaalitappi. 6/5 toimii niin perkeleen hyvin että juustokin maistuu paremmalta..
- hanskax
penispumppu 10 pistettä !
monster analiplugi 100 pistettä
katso miten se tapahtuu... http://www.youporngay.com/watch/9595665/huge-monster-analdildo/?from=search_full&pos=2- Kaija3
OHO
- loistavatstringit
Minä ja vaimo tykästyttiin tähän:
http://www.kaalimato.com/catalog/BigSize Me Stringit_p_8160.html
Siinä on siis nepparillinen luukku josta pääsee kurkistelemaan housujen sisältöä, mutta mikä hienointa housuissa on sisäänrakennettu penisrengas jonka läpi sekä kivekset että penis työnnetään.
Tuo asettelee vehkeet mukavasti esille, puristaa aivan erinomaisesti ja noh.. minä pidän aivan hemmetisti pökistä, materiaalikin on kivan liukasta ja vaimolle "maistuu" kans.
Negatiivinen puoli on se että tuon luukun kun avaa, niin stringit ikäänkuin aukeaa, penisrengas siis toimii edelleenkin mutta jos haluaa kuitenkin että stringit pysyy myös takaa paikoillaan voi ton luukun avata ja kiinnittää reunasta vain yhdellä nepparilla. Parempi olis kuitenkin ollut jos luukku olis erillinen osa housuja... hivenen vaikea selittää mitä tarkoitan. - Erinomaista on
Tilaa miehellesi thaikku illaksi
- käyttäjä5556
Osta strap-on duo, jossa on värisevä sauva myös sisäänpäin. Tuota kun käyttelee niin molemmat saa aika kivoja värinöitä sisälleen. On hintansa väärti.
- kuukupööpötin
Nää on paljon hienommat kun nuo mitkälie penisrengasluukkustringit...
Kun yhdistää kaksi hyvää asiaa, niin lopputulos ei aina ole hyvä. Pidetään renkulat ja pöksyt erillään :)
http://www.eros.fi/tuote/joe-snyder-tanga-nxl-edestä-avattavat/7501513725624/ - ekisetä
kiniki.com stringejä
- pari-s erikoinen n
Olen seurannut tätä aloittajan kysymystä ja tavallaan itse ajattelen samaa et millä lelulla yllättäis oman miehen.
Se vain et mistä johtuu et aikuisten lelukaupassa ei ole esim. aitoa kuvaa vaikka siitä metallisesta penisrengaasta peniksen ympärillä.
Tossa olet oikeassa ett jotain inhottavan näkösi asusteista on kuvai jotka pikemminkin vie mielihalut alas.
Naisista taas on ihan hyvii kuvia, mutta kai tämä aikusiten lelujuttu mainonta onkin miesten mailma eikä markkinointi ajattele et ainakin joku nainenkin olis kiinostunu seksileluista. - renkaasta
Metallisen penisrenkaan kanssa pitää tietää oikea koko. Ei saa olla liian tiukka.
Hei,
Meillä myymälästä naiset ostavat eniten miehille penisrenkaita klitoriskiihottimella, myös kaikki pariskuntavibraattorit mm.Lelo Tiani 2 ja 3,
Lelo Ida sekä We-Vibe ovat erittäin suosittuja, tosin hintavia, joten niitä kannattaa harkita vasta kun tietää mitä haluaa.
Myös Tengan EGG sarja, joka on tarkoitettu miehen masturbaatioon, on saavuttanut suuren suosion naisten parissa ns. ”peniksen hierontahanskana” .
Linkit kyseisistä tuotteista
Pariskunta tuotteet:
http://www.sincity.fi/fi/LELO tuotteet/Lelo pariskunta vibraattorit/23
http://www.sincity.fi/fi/Seksilelut /Vibraattorit,hieromasauvat/25/WE-VIBE 3 pariskuntavibraattori /198
Tenga Egg
http://www.sincity.fi/fi/Seksilelut /Miesten tuotteet/masturbaatio/63/Tenga Egg-Surfer/268
Metallista penisrengasta ei koskaan suositella ensimmäiseksi penisrenkaaksi, materiaalin joustamattomuuden vuoksi. Jos hankkii liian pienen renkaan, on metallirenkaan pois saanti mahdotonta ilman ulkopuolista apua ja ”järeitä” välineitä.
Alusasuja miehille toki on mutta ei niin paljon kuin naisille ja usein miesten alusasut ovat kohtuuttoman hintavia verrattuna naisten vastaaviin asusteisiin.
Ohessa muutama linkki suosituista asusteistamme miehille
http://www.sincity.fi/fi/Asusteet/Miehelle/22
Terveisin
Putiikin pitäjä
sincity.fi- parasta settiä
Osta iso kesäkurpitsa ja liukkaria. sit tunget sen sille perseeseen niin jo saa seksielämä uuden merkityksen (ei oo vitsi, viimeksi 2 tuntia sitten tulin kyseisellä yhdistelmällä kassit tyhjäksi,)
- lihapulla69
Parhain seksilelu on ehdottomasti ikean lihapulla pers-silmässä.
- paspp
Tämä on kyllä totta että miesten seksiasut kyseisissä liikkeissä on mauttomia ja pikemminkin lähtee halut kun näkee niissä miehen.
Monestihan mies pukeekin itsensä naisten asuihin ja siinä tietysti on molemmille jotain erikoista mukana.
Metallinen penisrengas on nätti ja ainakin meillä mies pitää niitä mielellään tosin pitää olla nopeena että ehtii pujottaa kun ottaa mustilla hanskoilla peniksestä kiinni ja upottaa sinne kivesten taakse. Halkaisija on muuten 50mm ja ei turhan tiukka että pystyy pitään pitempään ja kerran piti nakurannalla siinäkin oli jotain. - Wannabeast
Satoja arvosteluja: https://www.hotlips.fi/info/asiakkaidemme-mielipiteet-ja-kokemukset/86/
- DatexShortsit
Tyttökaverini oli tilannut minulle datex shortsit joissa on metallinen penisrengas. Lisäksi säädettävät hihnat joilla pystyy säätämään hieman seisokin kulmaa. Nuo kun laittaa jalkaan niin seisokki on taattu.
https://antishop.fi/fi/datex-shortsit-s-l-ins9042.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan483080Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan272884- 1212316
Onko tässä paljon lääkettä..
Keski-ikäselle 43v Ketipinor 100mg Brintellix 10mg Venlafaxin 75mg Xanor 1mg Propral 40mg Xatral CR 10mg Esomepratsol 42281432Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo1631336- 111296
Oi! Jorma Uotinen ja Helena Lindgren paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaudella"
Professori, tanssija, koreografi, Tanssii Tähtien Kanssa -tuomari Jorma Uotinen ja Suomen meikkitaiteen pioneeri, laulaj121073- 74979
Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää39922Riittäisi juoruakkoille puhumista tässä kylässä
On mennyt mahottomaksi touhut. Taksi renki kuskaa akkaansa töihin lienekkö mitään lupaa yrittäjältä tähän touhuun. Kylän13802