Sotilaat juoksivat karkuun kun kauas pois kapinallisten tieltä. Halveksuttaa. Suomessa oltaisiin ammuttu maanpetoksesta tuosta hyvästä. Mitä helvetin nynnyjä siellä asuu? Miksi iso armeija ei taistelE. Toivottavasti ryssät tuhoaa koko nynnyarmeijan.
Ukrainan "sotilaat" pelkureita.
8
421
Vastaukset
- suomen poikia tarvis
on tosi nynneröitä ukrainan sotilaat,on kuin leikki sotaa käymässä.ryssät pitäisi tappaa eikä antaa
niiden edetä.miehiä lisää kiovasta ja ryssät matalaksi- Sakut kotiin
Vähän aroilta näyttävät Merkkelinkin joukot, kun alkoivat äkseerauksen Turun seudulla Venäjältä katsottuna mahdollisimman kaukana. Toisin oli silloin kun Hitlerin kanssa käytiin Venäjän kimppuun.
Stubb ja Häglund voisivat perehtyä historiankirjoihin, ettei Angelan kanssa kävisi samoin kuin Aatun rinnalla taistellessa. - tarkkailija
ei taida kiovan porukat riittää. se on selvä että ohjuksia riittää ukrainaan joka lentokentälle ja liikenneyhteyksien katkaisemiseen. ruski pystyy ukrainan lähettämään takaisin kivikaudelle tunnissa. tää on realiteetti. enkä sano tätä haihattelijana.
- kloran33
tarkkailija kirjoitti:
ei taida kiovan porukat riittää. se on selvä että ohjuksia riittää ukrainaan joka lentokentälle ja liikenneyhteyksien katkaisemiseen. ruski pystyy ukrainan lähettämään takaisin kivikaudelle tunnissa. tää on realiteetti. enkä sano tätä haihattelijana.
Mitä merkillistä tässä on? Ukrainan oligarggi lauma on j alkuisen kansan rosvo legioona jota tukee suklaanvärinen j-mieste ohjustama pelle jonka sekasikiöarmeija saa tulla ens maanantaina maahan ja aja suomen semmoseen shittiin ettei ikinä. Me olemme tuhon omat ja siitä kiitos on kansan aktiivisen kusipääkukkakkauppias kokoomuksen ja muitten mulikeisareiden joiden isänmaallisuus on rajottunut väh-älyisyyden reuna alueille- Mies jonka piti mennä europarlamenttiin, esiintyy pääministerinä, hänen suomenruotsalainen juoksuvuohensa ja Nännistö ovat menossa rikoslainvastaisesti tekemään suomesta hyökkäysaluetta; oppositio esiintyy nilsiässä omituisilla argumenteilla ja kukaan paukapäistä ei tunnu ymmärtävän että se sopimus merkitsee sotaa. KUSIPÄÄT!
- 28 ja ja 10
Neuvostoliiton historiabn valossa se on normaalikäytöstä. Saksa eli EU hyökkäsi Ukrainaan, ja sitten yritti öljykentillekin, mutta siihen se tyssäsi. Lopuksi vallattiin Berliini, ja hirtettiin Saksan johtajat, jos eivät tehneet itsemurhaa. Venäläiset ja muutkin näkevät nämä tapaukset sen vanhan toistona.
- kloran33
No niin nynnyt. Nyt ei tarvie kauan odottaa kun tekin voitte näyttää koko maailmalle minkälaisia sotilaita meillä ollaan, Ensi viikolla tämä nynnypuolustusministeri pistää nimensä ylikulkupaperiin joka tekee meistä venäjän vihollisia just saman tien. Turussa harjotellaan naton erikoisjoukkojen kera nyt jo, ja pää-älävänä senkun twittuilee. Ens joulu meneekin sitten tappamisen merkeissä pitkin soita ja näreiköitä ja turpiin tulee että soi. Mutta kun tätä on haluttu, niin saamanne pitää. Ja kun minä nyt satun olemaan ylikessu,(nousee vääpeliksi) niin minä edellytän että käskyt täytetään tismalleen. /.62 Makarovin kopio ajaa sotaoikeuden asian. Toisaalta olkaa huoletta, pappa tappo älyttömiä jo kakskytävuotta sitten. WAR, WAR, WAR!
- Tappajasissi
Ei nato ole koskaan ollut Venäjän vihollinen. Naton kanssa harjoiteltiin jo 20 vuotta sitten. SDinä olet joku vitun resverin alokas jutuistasi päätelen. Oletettavasti vielä suoraan b-kompanjasta.
- vanha sa_sissi
Taisi tulla lähtö asov- ym muille natseille lähtö. tappohommat loppu. Nyt on vastassa oikeita sotureita. rajat uusiks. peli on pelattu suklaakeisarilta ja oik.sektorilta. apuu ei tule lännestä. kaasuhanat menee kiinni, maa jakautuu ja luonnonvarat ja tehtaa jää itään. tule apuun anja!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1255577Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu445322Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524437Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693998- 853424
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta923334IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523281Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171602- 451541
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291160