Fennot pettivät taas

Paikalla oli maailman parhaat heittäjät. Voittajalle timantti, rahaa ja paikka ensi vuoden mm-kisoissa.

Fennoilla meni skeidat housuun kun germaani heitti pitkän heiton. Ruuskanen oli surkea P,itkämäki kolmsas mutta pieleen meni.

Taas fenno petti.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Surkeaa heittämistä, varsinkin Ruuskaselta.

Äänestä
  • Fennot pettävät koko kansan. Että ilkeätte. Hävetkää

    Äänestä

Ruotsia vastaan Ruuskanen ei saa edes 80 metrin viivaa poikki.

Äänestä

Peräti kolme "fennoa" oli finaalissa! Siitä voi surut ja riikitkin vain unelmoida.

Pitkämäki oli kokonaiskisan toinen. Ei kovin huonosti, paitsi isänmaan petturin mielestä.

Äänestä
  • Finaalissa oli EMssä Sandrakin mutta fennot eivät sitä laskeneet miksikään vaan tuomitsivat tädellisesti. Fennot ei kestä omaa viisauttaan.

    Äänestä

Kaikki te, jotka puhutte "fennoista" eli suomalaisista todella negatiiviseen sävyyn, kutsutteko te itseänne "suvaitsevaisiksi ja avarakatseisiksi", kuten suomenruotsalaisilla usein on tapana.

En tiedä mitään aidosti suvaitsemattomampaa vähemmistöä kuin "suomenrutosalaiset".

Äänestä
  • Fennoa ottaa pattiin kun saa samalla mitalla takaisin.

    Äänestä

Fenno pettää aina!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


buaaaaa kirjoitti:

Paikalla oli maailman parhaat heittäjät. Voittajalle timantti, rahaa ja paikka ensi vuoden mm-kisoissa.

Fennoilla meni skeidat housuun kun germaani heitti pitkän heiton. Ruuskanen oli surkea P,itkämäki kolmsas mutta pieleen meni.

Taas fenno petti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu