ongelmia taas: battle field vietnam --->

nii että semmosta meen peliin sisään siinä on alku valikot... no painan multi player ja siinä on inter net,local painan kumpaa tahansa peli jumittuu yksin peli toimii ja uutkin namikat (nappulat) no oon tässä pelaillu yksin pelii joten HELPPII!!!!!!!!!!!!!
4476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Katso, että sinun firewallissa on annettu oikeudet sille bf vietnam ohjelmalle. Jos ei ole oikeuksia niin se voi jumittaa, kun yrität ottaa yhteyttä nettiin(eli siinä kohtaa kun menet multiplayer valikkoon).

Kun se jumittaa niin kokeile toimiiko alt tab tai ctrl alt del

Äänestä

Jep, korjaa palomuuristas asetukset semmoseks että on battlella on oikeus ottaa yhteys nettiin.

Äänestä
  • juu meillä on joku f-secure palomuuri ja en tiedä mistä sieltä ne asetukset voi muuttaa koska olen 11 vuotias että jos voitte vielä vähän jelpata niin olisin kiitollinen :)

    Äänestä

se siis toimii kiitoksia kaikille avusta KIITOS!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakara kirjoitti:

nii että semmosta meen peliin sisään siinä on alku valikot... no painan multi player ja siinä on inter net,local painan kumpaa tahansa peli jumittuu yksin peli toimii ja uutkin namikat (nappulat) no oon tässä pelaillu yksin pelii joten HELPPII!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu