S24 sivuille päästäkseen eteen levähtää koko sivun mainoskuva. Tämä on mainostajien uusi aluevaltaus kuluvalta elokuulta.
Saahan tuon mainoksen vierittämällä pois, mutta voi vaan kysyä mitä seuraavaksi? Ehkä jo kuudennella klikkauksella aukeaa aiotut sivut!
Mainostajat käyvät yhä vaativammaksi
12
62
Vastaukset
- maksutta.
Onhan keino saada kaikki mainokset näkymättömiin. Ikävä kyllä minä en osaa neuvoa, ja toisaalta, minua ei mainokset haittaa.
Niiden tuloillahan tänne pääsemme. - c c
On totta, että mainosrahoilla voimme käyttää S24 palvelinta, mutta eikö niin ole ollut kaiken aikaa ja alusta lähtien? Miksi nyt ruuvia tiukennetaan alvariinsa?
Kysyin mainoksista ATK- ammattilaiselta. Hän sanoi, ettei mainoksia voida poistaa, koska silloin loppuisi myös ns. keskustelupalstojen käyttäminen yleisöltä.- sitroen.
Ei minulle vain tule yhtään mainosta Suoli24 palstoilta. Ei ole tullut vuosikausiin.
Olisiko syynä se, että asensin koneelle NoScriptin ja varalle vielä Adblock Plussan?
Tästä aiheesta on ollut jos kuinka monta keskusteluketjua, mutta ei vain näytä noteerattavan niitä. Dementiako se jo vaivaa? sitroen. kirjoitti:
Ei minulle vain tule yhtään mainosta Suoli24 palstoilta. Ei ole tullut vuosikausiin.
Olisiko syynä se, että asensin koneelle NoScriptin ja varalle vielä Adblock Plussan?
Tästä aiheesta on ollut jos kuinka monta keskusteluketjua, mutta ei vain näytä noteerattavan niitä. Dementiako se jo vaivaa?Toki dementiaakin on, mutta kuulun noihin tumpeloihin, jotka eivät osaa asentaa NoScriptiä Adbloc Plussaa.
Otan nämä nimet ylös josko alalla leipänsä hankkiva kaveri voisi jelppiä pientä korvausta vastaan.
- Hipsinkipsin
Ei se kovin hankalaa ole. Tuolta vain https://adblockplus.org/ painat install nappulaa ja seuraat jatkossa yksinkertaisia ohjeita, homma hoituu muutamalla napin painalluksella. Aikaa kuluu minuutti tai muutama ja mainokset ovat poissa :) Vieraat sanat kääntää helposti googlen työkalu jos semmoisia tulee eteen https://translate.google.com/
Firefox selaimella on puhdas sivu mainoksista, mutta Safarilla jään vain kapea osa itse palstallekirjoituksille, mainosten vilkkuessa sivupalkella. Sitä ei viitsi kestää, kun vievät huomion jos millä vippaskonsteilla.
- sitroen.
Miksi et sinäkin asentaisi sitä NoScriptiä? Jos et itse osaa, pyydä joku nuori asentamaan. Ei ole vaikea homma.
Tarvittaessa vielä Adblock Plus. Siis ei pelkkä Adblock joka on virussivu.
Siihen tulee sitten sellainen sivuvaikutus, että esim. Iltasanomien ym videot ja muutamat kuvat eivät näy tai näkyvät valkoisena läikkänä. Silloin klikkaat sivua hiiren oikealla korvalla jolloin aukeavasta valikosta klikkaan oikealla korvalla kohtaa "Tilapäisesti salli kaikki tällä sivulla". Voit myöhemmin poistaa tilapäisluvan samalla tavalla tai se kyllä poistuu itsekseenkin kun suljet koneen. Voit myös antaa jollekin sivulle pysyvän luvan.
Ei ole vaikeaa!
- etiäpäin....
Olen ollut n 5 min suomi24 palstoilla ABP on poistanut 13 mainosta!
- neandertalilainen
Eräs tukihenkilöni ihmettelikin, miten kovasti pelkään itseasiassa kaikkea teknistä, joka yli lekan ja rautakangen yli menee.
Taulutelkkarini hajosi kun se kaatui nenilleen. Hain tilalle uuden. Oli mentävä naapurista kysymään, miten sen kapulaa käytetään.
Siinähän on selvät symbolit, ynnästä isonee, miikasta pienenee se naapuri torui. Elän 1800-lukua ja sillä sipulix. Tekniset vermeet heill, pokasaha ja pistolapio meill, tarkoitan fiksumpii. - tähti syttyi
Onhan ihanan rehellistä (nauraa onnellisena)
- hei hei elokuu 2014
Elokiuun viimeistä päivää vietetään niin huikeesti viettäen kuin lnuppi suinkin antaaa myöten. Lapin lakkaviiniä saatiin nautiskella jälkituokatuotteena,
Siintä mahoron eliksiiri, että nuoret ja vanhat meni samaa lajji kuten Satakunnan dinot sen opettivat sanomaan.
Saallperi oli hankinut Lapion puikula perunaa pohjoisen reissullaaan, Viljapossukyljykset veivät kielen mennessään.. Laulettiin niin että naapurit tulivat jo sanomaan, kiitti, riittää jos meille laulatte, on jo klo 2 yöllä.
Harmillisia nuo ovat pahimmillaan, mutta saadaanhan mainostuloilla palstaa rakennettua.
Maintsemasi mainoksen saa pois ja s24 tulee tilalle.
Jokin aika sitten oli harmillisia POP UP mainoksia, jotka nimensä mukaan pomppivat kesken kirjoittelun. Ovatkohan valittelut auttaneet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1391170Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37957Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47859Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva167835Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus73830Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e34784- 54741
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy190701Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42696Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali139694