Ei kun jokerit boikottiin

Boikotti rautaa

Emme mene katsomaan jokereitten pelejä ja emme katso viasatilta. Koska on puttinin kavereitten omistuksessa ja ottelun alussa soi "on suuri ja mahtava..."

11

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Boikottiin vaaan!

      Taitaa Rotenbergien urheilubusinekset olla pian heikossa hapessa Suomessa.
      Kukapa meistä haluaisi profiloitua ryccän tsuhnaksi???

      • anti venäjä

        Aina on jokerit ollut kallellaan venäjälle on kautta aikain ollu venäläis pelaajia ja valmentajia enemmän kuin muilla. Nyt putinin joukot boikottiin


    • JormaJii

      Euro kun Jokerien lippuluukulla kilahtaa, rupla Putinin taskuun vilahtaa.

      Boikotoikaa KHL:ää!

    • bwah hah haa

      Lähes kaikki NHL-joukkueet tulevat Yhdysvalloista. Kanadalaisia seuroja on pieni määrä verrattuna yhdysvaltalaisiin tuossa liigassa. Yhdysvallat lähettävät sotilaita ampumaan Afganistaniin, Irakiin ja ties minne. Miten siinä turvataan rauhaa? Boikotoikaamme NHL:ää!

      • Se Avarakatseinen

        Katsos vaan kun NHL ei ole täällä pelaamassa.
        R y s s ä t tulevat omaan halliinsa Helsinkiin. Mietitään ensin tämä venäläisten invaasio, ennen kuin ryhdytään puuttumaan Amerikan asioihin.

        Onkos SE USA liittänyt alueita osavaltioihinsa viimeaikoina. Viimeinen tähti lippuun taisi tulla Havajin liityessä? Se on USAN läntisin osavaltio.
        Suomi sopisi NATOon liitymisen jälkeen USAn itäisimmäksi osavaltioksi.


      • jokeri boikotti

        USA puolustaa siellä rauhaa ja syrjäyttää hirmuhallitsijoita kuten saddamin irakissa- Ei boikotoida NHL:ää


    • Putlerit

      Putinin lähipiiri osti jäähallin Suomesta sekä narrit. Nyt Putler-hallissa pelaavat venakot vastakkain ja suomalainen junttijokeri menee paikan päälle katsomaan

      Tämä junttijokeri kantaa Team putlerille rahansa. Eikö narrifaneilla ole mitään älliä ja tolkkua? Siis teidän jengi on venäläisessä omistuksessa ja silti olette mukana.

      Ja ihan turha luulla, että hifk-fani- hjallis ei myy loppuja putlereille, se päivä koittaa. Jatkatteko sitten narrien kannattamista?

    • KTR66

      Kyllä Jokerien johtohenkilöt olivat hätää kärsien vakuuttelemassa, ettei Venäjän politiikka sitoudu Khl:ään ja siten Jokereihin. Toi oli vuoden paras vedätys sen jälkeen, mitä Putin lohkaisi, ettei Venäjällä ole osaa ja arpaa Itä-Ukrainan separastien tukemisessa ja aseistamisessa. Boikottiin vaan.

    • Team Putin

      Ehdotan, että Jokerit vaihtaa nimensä. Uusi nimi voisi olla KÄTYRIT.

    • Kuules!

      Eipä Jokerit paljoa tuosta "boikotistasi" kärsi, koska olet joko HIFK-fani tai maalaisjuntti. Eli et muutenkaan menisi otteluihin. Kunhan vain soitat suutasi, koska kadehdit maan pääseuraa! ;-)

    • Moraalitonjokeri

      Siis venäjän maan pääseuraa jokerit.

      Te ette ikinä pääse ryssistä eroon, ne omistavat nyt 49% ja muutaman vuoden kuluttua kaiken. Miettikää narrifanit oikeasti minkälaisten ihmisten kirstuun menee49% siitä mitä hallille kannatte.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4640
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2827
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1771
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1634
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1380
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1149
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1148
    Aihe