muut on jumalan vastustajia
Vastaukset 4
- leeviläinen
Mikä polvijärvi?
- umpilampi
Onko se semmonen tyyli tosijaanni Isännän mielen ja tahon mukanen, jotta vanahuksija halaveksittaan ja vihattaan vappaakirkollisten toemesta Polovijärvellä?
Yks es'merkki vanahusten halaveksunnasta ja vihhoomisesta.
Polovijärven Horsmanahossa assuu yks vappakirkollinen vanahemmistoveli muaseovulla omalla muatilallaan. Ja kun hälle aekannaan tulj avijoero, nii hän otti ja völjäsi aevan vasiten isoja kivvie tilan läpi kulukevalle tielle ja näen tukki tien, jota käötti hänen entinen appiukko ja muori. Ja niin tuo appiukko joutu vanaholla päevillään tekemmään metän läpi uuven tien, jotta piässöö vanahan vaemosa kanssa esim. lasarettiin ja apteekkiin ja markettiin ja virastoehin ja pankkiin yms. asijoelleen Polovijärvelle.
Sitä en vuan tiijä, jotta minkälaessie ne muut siinä seorakunnassa ovat, kun tuo yksi vanahemmistoveli on jo osottaotunu tuommoseksi varsinaeseksi mätäpaesseeksi iällisiksi tulleita lähimmäesijjään kohttaan.
Soppii varmmaan kysyä, jotta ketkähän ne tosiaanni ovatkaan niitä Isännän vastustajia? - portto lukee
portto tarkoittaa antikristuksen seurakuntaa, joka ei seuraa miestään. moni nainen on puolisolleen uskoton portto. sonäkin, joka vilkaiset tämän viestin tuntenet moniakin porttoja, voit olla itsekin portto omassa suhteessasi mieheen ti johonkin aiempaan mieheen, jota olet pettänyt.
- umpilampi
Missäpä alottajan 'totta oikeaa' kommentit mielipitteissiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2492082
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601214- 211141
- 41756
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤231687Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa205632- 51485
- 38448
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42442