polvijärvi ok

totta oikeaa

muut on jumalan vastustajia

4

399

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leeviläinen

      Mikä polvijärvi?

    • umpilampi

      Onko se semmonen tyyli tosijaanni Isännän mielen ja tahon mukanen, jotta vanahuksija halaveksittaan ja vihattaan vappaakirkollisten toemesta Polovijärvellä?

      Yks es'merkki vanahusten halaveksunnasta ja vihhoomisesta.

      Polovijärven Horsmanahossa assuu yks vappakirkollinen vanahemmistoveli muaseovulla omalla muatilallaan. Ja kun hälle aekannaan tulj avijoero, nii hän otti ja völjäsi aevan vasiten isoja kivvie tilan läpi kulukevalle tielle ja näen tukki tien, jota käötti hänen entinen appiukko ja muori. Ja niin tuo appiukko joutu vanaholla päevillään tekemmään metän läpi uuven tien, jotta piässöö vanahan vaemosa kanssa esim. lasarettiin ja apteekkiin ja markettiin ja virastoehin ja pankkiin yms. asijoelleen Polovijärvelle.

      Sitä en vuan tiijä, jotta minkälaessie ne muut siinä seorakunnassa ovat, kun tuo yksi vanahemmistoveli on jo osottaotunu tuommoseksi varsinaeseksi mätäpaesseeksi iällisiksi tulleita lähimmäesijjään kohttaan.

      Soppii varmmaan kysyä, jotta ketkähän ne tosiaanni ovatkaan niitä Isännän vastustajia?

    • portto lukee

      portto tarkoittaa antikristuksen seurakuntaa, joka ei seuraa miestään. moni nainen on puolisolleen uskoton portto. sonäkin, joka vilkaiset tämän viestin tuntenet moniakin porttoja, voit olla itsekin portto omassa suhteessasi mieheen ti johonkin aiempaan mieheen, jota olet pettänyt.

    • umpilampi

      Missäpä alottajan 'totta oikeaa' kommentit mielipitteissiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      59
      1581
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1018
    3. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      44
      777
    4. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      760
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      280
      743
    6. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      255
      674
    7. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      44
      659
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      50
      613
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      77
      579
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      113
      557
    Aihe