_________________________________
Arto Lauri 68. The FISSIO
https://www.youtube.com/watch?v=M2E8OG5EbO8
---------------
Arto Lauri 67. TROMBI
https://www.youtube.com/watch?v=whAxIrDPbOw
------------------------------
Arto Lauri 66. MPs Salonen, Kalli
(CIA välittömästi tuhoaman latauksen korvaava No. II.)
https://www.youtube.com/watch?v=mqGU0yvzT_k
--------------------
Arto Lauri 65. Med Olli III
https://www.youtube.com/watch?v=ketNB6pLbUk
--------------------------
Sehän tässä teidän TVO:n keskeinen ongelma onkin! 3- Kertaa halvempi (Japanin valtion laskelma 2012) tuulivoimalat edustavat JO kertaluokkia SUUREMPAA maailman energiatuotantomuotoa kun mihin ydinvoimalat on päässeet IKINÄ! Ja aurinkovoimaloiden kaltaiset tulevat hurjasti lisää syrjäyttäen ydintä perässä.
Kuulimme juuri miten T&T ilmoitti, ettei EDES Venäjä sijoita rahojaan kiinni kannattamattomaksi tietämiinsä Fennovoima 1 ja 2 hankkeisiin. STUK/ Laaksonen sen suorasukaisesti ilmoitti.
USA on mm. korvaamassa ydinvoimalansa kertaluokkia halvemmalla liuskekaasuvoimaloilla. Englannissa YKSIKÄÄN firma ei sijoittanut kannattamattomaan ydinvoimahankkeisiinsa! Saksan valtion suurin talousmahti on muuttunut muuten mereen rakennettaviksi ofshore tuulivoimatuotannoksi. Euroopan sähköstä 25% tulee jo 2030 paikkeilla Pohjanmeren ofshore tuulipuistoista. Hankkeesaa on kymmenkunta Euroopan maata Saksa, Ranska, Tanska, Belgia, Hollanti, Norja..
Saksan malli jyrää ydinvoimaloitanne kiihtyvästi kuin dominonappuloita. Eikä tilanne ole yhtään parempi ydinvoimalle esim. Japanissa. 54 reaktoria makaa reporankoina energianegatiivisen uraanihuollon tappamana JO 4v peräkkäin. 540 miljardin ydinarmada makaa pelkkänä kansojensa vitsauksena!
Yksikään selväjärkinen maa EI sijoita ydinvoimaan. Totuus ON viileesti tämä.)
** Loisto videointeja.
maurilappi
0
98
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502234Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖24889- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51831Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me118819Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733