Väärä pin

kenen vastuu

Väärä pin, sanoo myymälän maksupääte toistamiseen. Lopulta allekirjoituksella voi maksaa. Paria viikkoa myöhemmin kortillani oli tehty kaksi pientä ostosta ulkomailla vaikka en ole vuosiin liikkunut kotikylästä pois. Olkaapa tarkkoina!

3

322

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18+7

      Jos tunnusluku on päässyt unohtumaan, pankista voi tilata uuden.

      • en maksa

        Ei unohtunut. Toimi hyvin muiden maksupäätteillä.


    • BabanaBan

      "Väärä pin, sanoo myymälän maksupääte toistamiseen. Lopulta allekirjoituksella voi maksaa. Paria viikkoa myöhemmin kortillani oli tehty kaksi pientä ostosta ulkomailla vaikka en ole vuosiin liikkunut kotikylästä pois. Olkaapa tarkkoina!"


      Pankille kannattaa kertoa missä ei toiminut & poliisille rikosilmoitus. Uusi kortti täysin uudella numerolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      112
      1073
    2. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      55
      808
    3. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      33
      799
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      757
    5. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      674
    6. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      37
      643
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      14
      569
    8. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      16
      537
    9. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      3
      522
    10. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      20
      521
    Aihe