http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014090118621989_ul.shtml
Voimia vaikka sinua koetellaan.
Voimia vaikka sinua koetellaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ha haa haha
vaikka ruotsi on pilattu maahanmuutolla niin ebola olisi jo liikaa ja pianhan se olisi jo täälläkin, ja luultavasti pian onkin, sille onnettomuudelle ei voi mitään siitä pitää hyysärit huolen että ebola leviää suomeenkin
Toivotaan että olet oikeassa niin saat mielenrauhan.
mistä saan mielenrauhan, siitäkö että kaunis synnyinmaani tuhotaan?
toisella palstalla oli tämä ja näinhän minunkin varmaan käy?
Suomalainen, somalialainen ja irakilainen olivat matkalla vankilaan.
Vankilan vartija kysyi, miksi heidät oli tuotu sinne.
Irakilainen vastasi :” Tapoin ja raiskasin naisen kadulla. Sain siitä vuoden vankeutta.”
Somalialainen vastasi :” Raiskasin kaksi naista ja tapoin heistä toisen. Sain siitä 2 vuotta vankeutta.”
Suomalainen kirosi :” Kerroin noiden teot facebookissa ja sain viisi vuotta vankeutta rasismista ”
Paskat ebolasta, ukranalaiset menkää vaan puolustamaan isänmaatanne ,mekin vielä joudumme taistelemaan Putinia vastaan, no jotka näkee että tässä on jotain hyvää ovat Putinisteja.
Te kun olette enemmän tätä tampereenhörhöä seuranneet niin milloin se yleensä riehaantuu, onko se enemmän niinkuin viikonloppuisin vai aamuöisin vai milloin? Joillakin ihmisillä kun on sellaisia kausia ja sitten ne voi pysyä taas jonkin aikaa ihan normaaleina.
Katselin tuossa, että se aloitti puolilta päivin ja vastaili sitten itselleen iltapäivällä.
Suomi varautuu puolustamaan maatamme itärajalla poistamalla Kontiorannan varuskunnan. Venäjä puolestaan moninkertaistanut puolustustaan rajan tuntumassa. Voi meidän viisaat pojat,puolustuministerinäkin sivari.
puolustusministeri on pelle
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014090318628424_ul.shtml
Obama vakuutti: Viro ei jää koskaan yksin
Keskiviikko 3.9.2014 klo 13.36
Tallinnassa vieraileva Yhdysvaltain presidentti Barack Obama vahvisti tukensa Virolle ja sen Nato-jäsenyydelle.
Barack Obama kätteli häntä vastassa olleita virolaislapsia Kadriorgin palatsin edessä Tallinnassa.
Barack Obama kätteli häntä vastassa olleita virolaislapsia Kadriorgin palatsin edessä Tallinnassa. (AP)
Obama tapasi keskiviikkona Viron presidentin Toomas Hedrik Ilveksen.
Obama tapasi keskiviikkona Viron presidentin Toomas Hedrik Ilveksen. (AP)
LUE MYÖS
Tällainen on Obaman päivä Virossa
Obamalla selvä viesti Putinille: "Venäjä maksaa hintaa"
Yle: Kaksi Obaman konetta saapui Helsinki-Vantaalle
Obama ajoi läpi Tallinnan Ilvestä tapaamaan
Näkökulma: Obaman vierailu - tarkka piikki Putinille
Viron pääministeri Obamalle: Liittomme on kestänyt jo lähes 100 vuotta
Lisää Nato-joukkoja naapuriin
Virolaiset: "Emme pelkää Venäjää"
Obama vakuutti, ettei Viro jää enää yksin.
- Tämä sitoumus on murtumaton, horjumaton ja ikuinen, eikä Viro koskaan jää yksin, Obama sanoi.
Obama kiitteli myös Viron sitoumusta puolustuksensa kehittämiseen. Viro on yksi harvoista Nato-maista, joka käyttää puolustusbudjettiinsa liiton suosituksen mukaiset kaksi prosenttia BKT:sta.