ruumis

Viime keskiviikkona nostivat järvestä ruumista Ratinan rannassa. Poliiseja seisoi ainakin 6 rannalla. En ole nähnyt lehdissä mitään juttua. Tietääkö joku mitä oli tapahtunut?
Asia jäi vaivaamaan.
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oiskohan siellä ihminen hukkunut?

Äänestä

Jos lehdissä ei ole juttua ruumiin löytymisestä, kyseessä on yleensä ilmiselvä itsemurha. Sen verran tapoja on vielä jäljellä, että niistä ei kirjoitella. Samasta syystä joittenkin rekkakolareitten uutisointi tyrehtyy melko nopeasti. Tiedättehän, niiden joissa auto ajautuu suoralla tiellä päin vastaantulevaa rekkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias ?! kirjoitti:

Viime keskiviikkona nostivat järvestä ruumista Ratinan rannassa. Poliiseja seisoi ainakin 6 rannalla. En ole nähnyt lehdissä mitään juttua. Tietääkö joku mitä oli tapahtunut?
Asia jäi vaivaamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu