jos auton uloimmat vetonivelet raksuttaa kun ajaa jyrkkää ympyrää,onko se hylkäys peruste katsastuksessa.kyseessä on kauppa kassi jolla pörrätään kylillä
vetonivelet
samppa 500
21407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä on, mutta jos mainitset katsastusmiehellä että "kyseessä on kauppa kassi jolla pörrätään kylillä", niin saa olla kyllä varsinainen NATSASTAJA kyseessä jos asiaan puuttuu.
Koittakaa ihmiset ymmärtää, että se ON IHAN SE JA SAMA mitä höpötätte siellä katsastuksessa auton käytöstä. Ei katsastaja sen mukaan autoa tarkasta ja vikoja arvostele mitä auton omistaja auton käytöstä selittää. Asiakkaathan voivat puhua ihan mitä tahansa!
Mutta itseasiaan, sen vetonivelen täytyy olla aivan loppu että siitä hylätään. Ei pieni raksutus vielä hylkäystä aiheita.