Kun Putin valehtelee, niin se on retoriikkaa, kuuluu heidän kulttuuriinsa, jota me emme ymmärrä. Pitäisikö olla ajatuksenlukija? Venäläiset ovat arvaamattomia. Miten sellaisen osapuolen kanssa voi neuvotella?
Ehdottomasti vähennettävä riippuvuutta energian ym. suhteen Venäjästä. Mahdolliseen uuteen ydinvoimalaan ei venäläisomistusta!
Siinä konkreettista retoriikkaa.
Ehdottomasti vähennettävä riippuvuutta energian ym. suhteen Venäjästä. Mahdolliseen uuteen ydinvoimalaan ei venäläisomistusta!
Siinä konkreettista retoriikkaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Venäläiset eivät ole sen arvaamattomampia kuin muutkaan. He ovat upeata ja rehtiä kansaa ja heillä on järkevä ja suoraselkäinen presidentti, joka puolustaa maansa ja kansalaistensa etuja, kuten mikä tahansa muu todellinen valtiomies.
Putin ei ole sellainen, kuin meidän poliitikkomme, jotka ovat luovuttaneet ilmaiseksi Suomen itsenäisyyden EU:lle ja ovat sen sätkynukkeina ilman mitään itsenäistä päätäntävaltaa.
Suomalaisten poliitikkojen pitäisi asettaa asiat oikeaan tärkeysjärjestykseen. Ryhtykööt ensin toimenpiteisiin itsenäisyyden palauttamiseksi Suomelle ja vasta sen jälkeen, jos tarvetta on, puututaan Venäjän asioihin.
Sakari hyvä. Muuta sinne ihannemaahas ja tule onnelliseksi.Kautta vuosisatojen ryssän rehellisyys on nähty. (PISTE) Älä puhu sitä itteänsä.
Koko sinun rehellinen Venäjän kansa on sama kuin johtajansa. Eivät elä tässä maailmassa.Kehitysmaatalous, joka kohta taas romahtaa ja siksi vaarallinen muille kansoille hulluudessaan.
Jotenkin tulee mieleen 70 -luvun teiniliiton puheet tuosta Sakarin kauniista vuodatuksesta.
Rauhaa rakastava Venäjän kansa on niin väärin ymmärretty lännessä. Ettekö te nyt ymmärrä, että rauhaa ne vaan haluaa maailmaan.
"Venäläiset eivät ole sen arvaamattomampia kuin muutkaan. He ovat upeata ja rehtiä kansaa ja heillä on järkevä ja suoraselkäinen presidentti, joka puolustaa maansa ja kansalaistensa etuja, kuten mikä tahansa muu todellinen valtiomies."
- ovat arvaamattomia
- eivät tee rehtiä politiikkaa
- ei ole järkevä
- ei suoraselkäinen
- ei puolusta kansalaisiaan
- ei ole oikea valtiomies
Aika monta viehettä.