Paljonko maksaa asennuttaa oman huoneen oveen lukko

Eli ajattelisin ostaa lukon oman huoneen oveeni ja kiinnostaisi tietää paljonko maksaa mutta netistä ei löytyny tietoa.
3246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sen saa ite asennettua ja maksaa joitain euroja.

Äänestä

Kympin? Välioveen voi helposti laittaa tuommoisen WC nupin/kilven
www.lukuexpert.ee/wc-lukot/AB001WCK/WC VÄÄNTÖNUPPI ABLOY 001 KULTALAKATTU TERÄS.html

Äänestä

Abloy 2011 ei aukea ruuvimeisselillä tai jäätelötikulla niinkuin normaalit välioven/wc:n lukot ja menee kuitenkin samaan aukkoon uudehkojen välioven lukkojen tilalle (80-luku tai uudempi). Hinta näyttäis olevan noin 30 euroa ja sen lisäksi tarvitset muutaman euron avainkilven.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukkoveen kirjoitti:

Eli ajattelisin ostaa lukon oman huoneen oveeni ja kiinnostaisi tietää paljonko maksaa mutta netistä ei löytyny tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu