Kaikki merkit ovat ilmassa. Kepun kannatus on lähdössä entistä kovempaan syöksyyn. Tappio viime eduskuntavaaleissa oli vasta alkusoittoa. Ensi kevään eduskuntavaaleissa Kepu kärsii todellisen veret seisauttavan tappion. Kannatus jäänee 9-10 %:n tasolle.
KESKUSTALLE TULOSSA RÖKÄLETAPPIO
15
87
Vastaukset
- Paikka oppositiossa
Keskustaa kannattaa vain 21,3 prosenttia, muu Suomi eli 78,7 prosenttia on keskustaa vastaan. Kyllä terve kansanosa tietää, ettei uutta lamaa enää tarvita.
Valitettavasti Suomessa voi nousta pääministeripuolueeksi sellainenkin puolue, jota 78,7 prosenttia äänestäjistä vastustaa.
- Äskettäin kävi näin
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
Valitettavasti Suomessa voi nousta pääministeripuolueeksi sellainenkin puolue, jota 78,7 prosenttia äänestäjistä vastustaa.
Ministeriksikin pääsee eduskunnan ulkopuolelta henkilö, jolla ei ole siihen työhön vaadittavaa kokemusta tai edellytyksiä.
- M.O.T.
Aina kun Juha Sipilä avaa suunsa, Kepun kannatuksesta lähtee vähintää puoli prosenttiyksikköä.
- kepu pettää aina
Agraaripuolue Kepulle ei ole tilausta nyky-yhteiskunnassa.
- Ahti Pekkala
Keskustan pitäisi vaihtaa puheenjohtajaa. Muuten on tappio edessä.
- kepu putoaa...
Kepun kannatus on ollut laskussa tämän vuoden alusta lähtien. Lasku itse asiassa kiihtyi kesän aikana.
- Faktaa pukkaa
Rinne vaatii eläkeiän nostamista 70 vuoteen.
- hollolarules
naurettava pelle juha sipilä,tyypillinen kepuluuseri.kusipäistä yhden idelogiaan hurmoshenkinen hulluus on totuus,juha rehula,toinen kusipää keskustalainen älyvajaa,jolle rehellisyys politiikassa on ikuinen mysteeri..
- pol.t.
Juha Sipilältä on karannut mopo loppullisesti. Hänen lausumansa Kepun puoluevaltuustossa eivät enää ole tästä maailmasta. Lienee järjen valo pimennyt.
Vaalitappio on varma. KEPUn tappio alkaa olla täysin varma, vaikka vaaleihin on vielä useita kuukausia aikaa.
- kössi
Vaaleissa pitäisi saada äänestää ketä kannattaa ja ketä ei haluasi että tulisi valituksi. Tällöin vaaleista tulisi enemmän demokraatisia.
- Eino Uusitalo
Keskustan entinen puoluesihteeri Jarmo Korhonen ennustaa Keskustalla isoa tappiota ensi kevään eduskuntavaaleissa. Asiantuntijaa kannattaa uskoa, sillä Korhonen ennusti oiken myös Keskustan kunnallisvaalitappion.
- jämptii
Moni sika tulee valitettavasti kärsimään "piälysmeesten" turhautumisesta. Onko Sipilällä sikaa johon purkaa suuttumusta.
- Maajussit kuriin!
Maatiloilla rääkätään surutta tuotantoeläimiä. Tähän olisi syytä puuttua kovalla kädellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131208
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1181057- 130940
- 96802
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten297755Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait81676Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54616Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504