Mikä tossa on niin vaikea

tajuta??

Se homma alko jo keväällä ku mielenosoittajat ja poliisit alko saamaan luoteja vatsaan jostain talon katoilta..Hei nyt haloo!! Mittatilaus terrorismi ei ole uusin juttu edes Venejällä, kaikenlainen selittäminen siitä, että muutaman kymmenen tai sada humalaisen sebataristin joukko valtaisi puolet maasta niin hei nyt vittu haloo oikeesti!!

Mitä Venäjä hakee?

Hyökkäys saavuttaa neljänenn vaiheen kun Dnepr-joki on saavutettu näin Ukraina on jaettu länteen ja itään, etelässä koukataan hieman idästä länteen että saadaan Krimi matkaan ja tavoite valmis. Sitten neuvotellaan
ja tarjotaan samaa kun berliinissä 1945.

JOS..Jatkoa tarvitaan, niin kyllä sillä hullulla riittää rohkeutta kaapata koko Ukraina. Ukrainassa ei ole mitään arvokasta eikä luonnonvaroja, joten USA:ta ei kiinnosta, ja Eu taasen on pelkkä vitsi. Minkä he ovatkin jo osoittaneet EU:n rivit eivät ole yhtenäiset ja sen huomaa oikein hyvin, täällä taida olla kun Saksalla ja Ranskalla pistää ydinase tulee, Neukuilla niitä on yksi tai kaksi enemmän.

Suomen kohtalo??

Suomessakaan ei ole teollisuutta eikä luonnonvaroja joten
Jenkkejä ei taaskaan kiinosta. Isku Suomeen tuomittaisiin, mutta mitään ei tehtäisi. Tämä on nähty ennekin ja lempi sanontojani on aina ollut, että
"äiti Venäjän raja kulkee siellä missä astuu slaavilaisen saapas".
Suomessa onkin valmistauduttu hyökkykseen hyvin(sarkasmia),
kansan moraalinen selkäranka on katkaistu ja ihmisten joiden pitäsii tehdä päätökset kuten Stubin ja kumppaneiden ovat hädin tukisn oikeustoimikelpoisia.

Ei se Venäjä sieltä tule, mutta vitun iso JOS haluaa tulla niin mikään ei sitä pysäytä..Muutama rakennustyömies persujen jäsenkirjansa kanssa ei aivan riitä!! Armeijalla ei ole taaskaan aseita, sen enempää kun suomella juuri nyt rahaa ja taas on vuoden 1938 mukaisesti kokoomushallitus =D
Mutta mikä pahinta persuja lukuunottamtta maalla ei ole puolustus tahtoa ja miksi olisi?? Ei tässä maassa ole mitään puolustamisen arvoista,ei venäjällä tällaista märää sääntöjä ja kieltoja ole kun täällä.

Eli saatte nähdä jotta ensin puolet Ukrainasta ja Krimi ja jos Putinia
hatuttaa niin sitten koko maa ..Ja voin kertoa, että ent. "Mainilan laukaukset" vaikka olivatkin vammainen provokaatio, niin ihan samanlaiseen köyhyyteen pystytään vieläkin(Esm.ilm.til.loukkaus kone tippuu jne.).
Putinin lausunto "kahdessa viikossa Kieovaan" oli meille suomalaisille
tuttu jo Stalinin suusta ja samalla pieni tippi suomalaisille, että 14 vuorokautta ja torilla tavataan. Ja tänä päivänä se onkin juurikin noin, itselläni ei oikeasti silmäluomikaan rävähtäisi jos aamulla pitkin Mannerheimin tietä painaisi T-90:pit ..En voisi muuta mennä kun kadun varteen hurraamaan ja huutamaan да здравствует товарищи!!!

Summa summarum..Eli 1)Ukraina paskaksi
2)suomeen ei tulla ,paitsi jos halutaan, mutta epätodennäköistä.
3)Eläköön Nevostoliitto.

0

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        127
        10488
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        52
        5070
      3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        42
        2261
      4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

        Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
        Ikävä
        105
        2078
      5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        28
        1986
      6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1621
      7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        41
        1432
      8. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        29
        1114
      9. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        33
        1051
      10. Rakastuminenhan on psykoosi

        Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
        Ikävä
        54
        987
      Aihe