Katainen...

Se vaan järjesti Suomeen jättityöttömyyden ja jättivelat, palkittiin taanoin ristillä ja tämä luihu pakeni Brysseliin aiheuttamiaan tekosiaan Suomelle ja Suomen kansalaisille. Brysselissä palkittiin komissaarin viralla tämä liero. Onko se nyt niin, että mitä enemmän aiheutat kotimaassasi tuhoa, niin sen parempi paikka aukeaa EU:ssa komissaarin virkana ?
1073
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niinpä se taitaa olla...
Saapas nähdä millä palkitaan aikanaan tämä nykyinen natoonpakottaja.."!!!!!
Näemme tässä mitä politiikka "parhaimmillan" on.

Äänestä

Maksoi Suomelle pankkitukia toi Kataisen työpaikka!

Äänestä

Katainen ajaa EU:nkin konkurssiin.

Ilman vaaliehdokkuutta superkomissaariksi, huh huh.

Äänestä

Katainen vaati aikanaan Suomeen kaksi miljoonaa mamua
ja äkkiä sitten, kuulemma TYÖT VAATIVAT työvoima loppuu jne.
http://www.taloussanomat.fi/uutiset/2008/05/27/suomi-tarvitsee-kaksi-miljoonaa-maahanmuuttajaa/200814366/12


NYT KATAISENKIN TOIMIEN JÄLKEEN SUOMESSA TYÖTTÖMYYSKULUT NOUSEVAT TAIVAISIIN
http://www.hs.fi/talous/Työttömyyskulut hurjassa kasvussa työttömyysrahasto joutuu ottamaan velkaa/a1409794132306
Työttömyyskulut hurjassa kasvussa – työttömyysrahasto joutuu ottamaan velkaa
Talous 4.9.2014 10:00


MASSIIVINEN MAAHANMUUTTO PAHENTAA TILANNETTA
Jussi Halla-aho edustaa Perussuomea valiokunnassa nimeltä
Committee on Civil Liberties, Justice and Home Affairs

Intialainen skotti Claude MORAES on brittiläinen Labour-poliitikko, joka
on puheenjohtajana ja kuvassa aloittaa keskustelun
massiivisesta maahanmuutosta Välimeren yli Eurooppaan
http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/committees/video?event=20140722-1500-COMMITTEE-LIBE

http://www.halla-aho.com/scripta/rikkautta_jolla_on_arvoa.html
Kuulun varsinaisena jäsenenä LIBE-valiokuntaan, jonka vastuualueeseen kuuluvat mm. maahanmuutto- ja turvapaikkakysymykset.

Massiivinen muuttovirta Välimeren eteläpuolelta oli vahvasti esillä useammassakin asiakohdassa LIBEn kokouksessa 22.7. Kokouksen taltiointi löytyy täältä.
http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/committees/video?event=20140722-1500-COMMITTEE-LIBE


Komissaariksi nimitetyn pelkurimaisen Kataisen toiminta muistuttaa vihreiden äärivasemmiston ja sosialidemokraattien
toimintaa ja hän on paatoksella varmaan sitä mieltä, että kenen tahansa oikeus tulla Eurooppaan ja tuoda sinne myöhemmin perheensä on ihmisoikeus, jota ei saa rajoittaa

http://www.halla-aho.com/scripta/rikkautta_jolla_on_arvoa.html

Parlamenttiryhmien linja ja toiminta maahanmuutto- ja turvapaikkakysymyksissä muistuttavat hyvin paljon sitä, mitä olemme viime vuosina nähneet kotimaassa. Vihreät, äärivasemmisto ja sosialidemokraatit ovat äänekkäästi ja paatoksella sitä mieltä, että kenen tahansa oikeus tulla Eurooppaan ja tuoda sinne myöhemmin perheensä on ihmisoikeus, jota ei saa rajoittaa. Ratkaisuksi laittomaan maahantuloon ehdotetaan sitä, että avataan uusia reittejä tulla Eurooppaan laillisesti. "Taakanjako", tulijoiden tasaisempi sijoittaminen jäsenmaihin unionitason päätöksillä, on keskeinen tavoite, samoin yhteinen turvapaikkapolitiikka.

Äänestä

katainen ei saa edes salkkua brysselistä vaan tyhjän toimittajan viran

Äänestä

Lainaksi tarvittu rahamäärä vain vähän kauhistuttaa meikäläistä nuorta. Kuka joutuu maksumieheksi vuosien kuluttua?

Onneksi Katainen - vai oliko se sittenkin Taru - keksi sen "kestävyysvajeen". Pannaan vanhukset seitsenkymppisisksi töihin ja sitten maksumiehiksi: ensin eläkeiän nosto, sitten eläkkeen raippavero! Näin meillä Kokoomuskessa asiat hopituu - eänestekkee!

Perässä tullaan, hei! Helppo tehä päätöksiä kun itselle on varmistettu eläke kahdeksan vuoden työrupeaman jälkeen - oli "ukko" sitten vaikka kolmekymppinen ja uusi komiapalkkainen virka odottamassa... Työmies kuulemma on palkkans ansainnu?

Äänestä
  • Tuli, hei, sitä tai tätä, älä vetämättä jätä! Ohje assan vessan kissalt.

    Äänestä

Miksi sitä ei tuomita maanpetoksesta ja tahallisesta vahingonteosta?
Valtion varojen hukkaamisesta?

Millaisen rangaistuksen saa maanpetoksesta?
Eihän tätä hävityksen määrää...

...miten hän selittää tekonsa?

Äänestä

HiI

Äänestä

Hi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jykke boy kirjoitti:

Se vaan järjesti Suomeen jättityöttömyyden ja jättivelat, palkittiin taanoin ristillä ja tämä luihu pakeni Brysseliin aiheuttamiaan tekosiaan Suomelle ja Suomen kansalaisille. Brysselissä palkittiin komissaarin viralla tämä liero. Onko se nyt niin, että mitä enemmän aiheutat kotimaassasi tuhoa, niin sen parempi paikka aukeaa EU:ssa komissaarin virkana ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu