ga247.org | GA-kerho 24/7 peliriippuvaisten portaali avattu

ga247

Hei!

Olemme kaverini kanssa jo tovin aikaa väsäilleet käyttöliittymää valmiiksi peliriippuvaisille suunnatulle sivustolle, jonka tarkoitus on antaa vertaistukea ns. "peliriippuvaiselta peliriippuvaiselle" -tyylillä.

Suomalaisista n. 1% kärsii peliriippuvuudesta ja lähes 3% tuntee pelaamisen olevan heille ongelma. Yhä useampi meistä tuntee myös peliongelmaisen tai peliriippuvaisen, eikä resursseja peliriippuvuuden hoitoon Suomessa ole todellakaan tarpeeksi - siksi toivomme että myös uusi sivustomme saisi ihmiset ajattelemaan asiaa ja varsinkin peliriippuvaiset kokoontumaan yhteen paikkaan.

Sivustoilla voit "huutaa" reaaliaikaisessa Huutorasiassa, keskustella foorumeilla, tai aloittaa vaikkapa oman blogin kirjoittelun - asioiden purkaminen yhdessä voi olla hyvinkin terapeuttista.

Sivustot löytyvät osoitteesta www.ga247.org joita kutsumme nimellä "Nimettömät Pelurit 24/7". Itse GA -alku tulee sanoista Gamblers Anonymous, jolla mm. GA-kerhot tunnetaan samoin kuin alkoholistien AA-kerhot.

Kaikki apu sivustojen ylläpitämiseen on myös tervetullutta! Haemme siis ylläpitäjiä sivustolle, peliriippuvaisia keskustelemaan / bloggaamaan, kuntoutuvia / entisiä peliriippuvaisia kirjoittelemaan artikkeleita sivustoille, sekä kaikenlainen muu ehdotettu avustus otetaan vastaan tietysti! Ylläpidolle vain rohkeasti sähköpostia tai yksityisviestiä mikäli keksit tavan auttaa sivustojen ylläpitämisessä / eteenpäin viemisessä!

www.ga247.org / Nimettömät Pelurit 24/7

1

275

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivosairaus

      peliriippuvaisten aivot on ohjelmoitu pelaamiselle nälkäisiksi.....siis pelirriippuvainen on peliholisti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      547
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe