Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

naapurit arvonta

Ihme touhua veikkauksen naapurit arvonta! Tää viikko taitaa olla rovaniemen ja helsingin peli et kiitosta vaan. Taidan lopettaa veikkauksen pelit.
12192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Helpottaa ahdistusta kun otat selvää kuinka voittaja(t) ko.pelissä arvotaan.

Äänestä
  • hahahahaaa kuules se pomppiva 'arvontatappi' saadaan pysähtymään minne halutaan....ohjelmoimalla......ei se satunnaisesti pompi.....taikuutta ei siis ole..

    satunnaisuus = taikuutta
    pelit = kaikki ohjelmoituja

    Äänestä

  • magic wand :-)))))) kirjoitti:

    hahahahaaa kuules se pomppiva 'arvontatappi' saadaan pysähtymään minne halutaan....ohjelmoimalla......ei se satunnaisesti pompi.....taikuutta ei siis ole..

    satunnaisuus = taikuutta
    pelit = kaikki ohjelmoituja

    No voi että !!

    Äänestä

ONNEA HELSINKI TAAS TULI SINNE VOITTO!!!.

Äänestä
  • Asun Rovaniemellä ja tämä viimeisin 10000€ potti tuli kartan mukaan ihan viereen asunnostani,alle kilsa siis.

    Odotin vähintäänkin 50€ jopa 500€ voittoa jännittyneenä sillä laskeskelin että alueellamme asuu kohtuu vähän ihmisiä ja taloja on harvassa.

    Tovin odotuksen jälkeen veikkaustilille tuli tieto voitosta.
    5€.
    Toisen kerran peräkkäin...

    Eli tämän kuun jälkeen lopetan -noapuri- pelin pelaamisen koska näyttää siltä että peliä pelataan jo joka torpassa ja kunnon rahasumman saaminen on samaa luokkaa kuin lotossa.

    Äänestä

kukaan ei pysty todentamaan että voitot saa joku muu kuin veikkaus itse.

Äänestä

Miettikää, paljonko Suomessa on osoitteita? Mahdollisuus päävoittoon on hyvin pieni. Muutaman euron pikkuvoittoja voi saada. Veikkauksen rahastuspeli, jossa vähän annetaan takaisin.

Äänestä

lopetin jo moisen pelin pelaamisen, en kyllä pelannutkan kuin parikuukautta

Äänestä

Aivan turha peli.täyttä huijausta.

Äänestä
  • Sitten löytyy varmasti todisteita tai vähintäänkin hyvä perustelu? "Musta tuntuu siltä" tai "oon pelannu ainaki 2 kertaa enkä ole biljonääri" eivät ole todisteita eikä sen pahemmin perusteluitakaan.

    Äänestä

koko Naapurit-peli.

Minun henkikirjoitusosoitteeni on salainen, mutta kuitenkin Veikkaus Oy tietää, missä on henkikirjoituspaikkani. Miten se on mahdollista? Ei kai Veikkaus Oy:n toiminta ole mitään viranomaistoimintaa?

Tosin Veikkaus Oy nettisivuillaan KERJÄÄ hyväksymistäni evästeiden käyttöön. En ole antanut hyväksymistäni.

Jos joku sattuisi valittamaan oikeuskanslerille tyai eduskunnan oikeusasiamiehelle tästä asiasta niin Veikkaus Oy:ltä kiellettäisiin pääsi ainakin niihin henkikirjoitustietoihin, jotka eivät ole julkisia.

Äänestä
  • Eihän ne tiedä kuin asuin paikan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heelvata kirjoitti:

Ihme touhua veikkauksen naapurit arvonta! Tää viikko taitaa olla rovaniemen ja helsingin peli et kiitosta vaan. Taidan lopettaa veikkauksen pelit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu