Kesän caset

Mulla meni kahdeksan Sakua ja neljä Long Dring Originalia. Virosta hain toukokuussa. Nyt loppu ja kausi loppuu sen takia ellei mene uudelle reissulle.
4168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koskaan en oo mitään ottanu, enkä ota!

Äänestä

0,7:n rommipullon aloitin toukokuussa. Siitä otin ankkuriryypyt ja kolme sormenleveyttä iltaisin. Nyt se loppui.

Äänestä
  • Siis kumpi, ryyppääminen vai pullo?

    Äänestä

Semmonen vajaa salkku menee päivässä. virosta ollaan haettu 6 kertaa tänä kesänä. Purjehduspäiviä on ollut 33.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tervo1 kirjoitti:

Mulla meni kahdeksan Sakua ja neljä Long Dring Originalia. Virosta hain toukokuussa. Nyt loppu ja kausi loppuu sen takia ellei mene uudelle reissulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu