Osaako kukaan senioreista kertoa että miksi ruotsinkielisiä lapsia ei voi laittaa samaan kouluun suomenkielisten kanssa?
Miksi ruotsinkieliselle vähemmistölle on erikoisetpalvelut?
Olisiko säästökoteena hyvä olla samat palvelut kaikille
8
111
Vastaukset
- Kaikkien surujen äiti
Niin hyvä kysymys. Miksei pakoteta kaikkiz y,sikielisesti suomenkielisiksi? - Kysyjä on joko provo tai idiootti. Toivon ensimmäistä.
- Hurri on paskaa
Hurri on täysi tollo ja paskakinttu jolle me vain nauramme senkin hurriloinen!
- Etuilijat kuriin
Totuus on että ruotsitus ja erikoisten etuoikeudet saavat maksaa mitä vain kunhan niihin ei puututa mitenkään. On siinä etuileva vähemmistö täällä suomessamme.
- Hurreille lakia
Miten pitkään hurrit hirnuu etuoikeuksillaan ja sitä katsotaan tulevissavaaleissa?
- Toveri kutsuu
Esitän, että senioreita tulee laittaa yksitellen yhteiseen vanhainkotiin venäläisten kanssa. Pääsisivät läheisesti tutustumaan veljeskansaansa. Ja aitouden varmistamiseksi mieluummin rajan itäpuolella.
- Kannattaa toteuttaa
Toveri kutsuu kirjoitti:
Esitän, että senioreita tulee laittaa yksitellen yhteiseen vanhainkotiin venäläisten kanssa. Pääsisivät läheisesti tutustumaan veljeskansaansa. Ja aitouden varmistamiseksi mieluummin rajan itäpuolella.
Hyvä idea! Perisiköhän r.ssä vähemmän ylläpitokulujakin, eli olisiko tässä yhteiskunnalla säästämismahdollisuus näinä tiukkoina aikoina?
- Ystävä vanhusten
Toveri kutsuu kirjoitti:
Esitän, että senioreita tulee laittaa yksitellen yhteiseen vanhainkotiin venäläisten kanssa. Pääsisivät läheisesti tutustumaan veljeskansaansa. Ja aitouden varmistamiseksi mieluummin rajan itäpuolella.
No mutta mistä nämä ivakirjoitukset nyt ilmestyivät ?
On ihan sama ketä ja minkämaalaisia vanhainkodeissa on kaikki yhtä hyviä.
Meillä on vain nämä erikoiset suomenruotsalaiset joille on erikoiset omat vanhainkodit mihin ei muita saa sijoittaa.
Myös tämä venäläisiin kohdistuva ivaaminen ja röyhkeily on näitten ruotsalaisten intohimona aina ja RKP:n rasistit ovat meillä hallituksessamme päättämässä asioistamme. - Ihmettelee tätäkin
Kannattaa toteuttaa kirjoitti:
Hyvä idea! Perisiköhän r.ssä vähemmän ylläpitokulujakin, eli olisiko tässä yhteiskunnalla säästämismahdollisuus näinä tiukkoina aikoina?
RKP:n toiminta on = sairasta menoa.
RKP:n rotuerottelua vielä nykyaikana sitä pitää ihmetellä?
Ahvenanmaa on rotuerottelun emäpaikkana ja on osa suomea?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986208KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495687Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602703Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072128Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071828- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068