huomenna sinulle, mutta vaikka luotankin jollain oudolla tavalla sinuun vaikken nyt tunnekaan niin paljon, niin jotenkin en vaan uskalla taikka kehtaa, jos se vaikka päätyisi sitten kaikkien nähtäville tai jotain..
Jos uskaltaisin
kirjeen jättäisin
27417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Sen päätyvän kaikkien nähtäville?
ajatus mulla on muutenkin on viestien suhteen, vaikka tiedän ettei hän olisi sellainen, mutta joku ääni sisällä vaan sanoo niin. Johtuu varmaan oman elämäni aikaisimmista tapahtumista, joita en ala tänne erittelemään.
Tsemppiä -ole rohkea!
gute nacht und schöne träume.
Kirje m...n vaimolle ;) hyvä idea;)
et ole hän.
Kyllä tuollaista kannattaakin miettiä! Nim.merk. Elämäni oli sekaisin ja sekosin yhteen mieheen ihan mielipuolisesti joka piti mut ovelasti siinä koukussa esitteli kaikki henkilökohtaiseti lähettämäni viestit muille! Kyseessä siis ihan aikuinen ihminen joka nykyään tämän tiedon jälkeen on mulle ihan merkityksetön!
Osu kyllä aion lähettää ;)
koskee myös sulkematonta kirjekuorta joten
Frank, anna palaa.
https://www.youtube.com/watch?v=hlSbSKNk9f0
ei varmasti joudu kaikkien nähtäville -toinen on ääliö jos tekisi niin.
Et varmasti ole ääliöön ihastunut?
varmasti en.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Quk51EwgTI8
vastaisinkin.
No mitä kautta. Tänään kyllä tuli postia, perin outoa. Meni kyllä pää pyörälle.
postia joltakulta.
Taidan arvata mitä kirjettä tarkoitat. Vai onko taas mielikuvitustani?
siinä kirjeessä kertoisit?
hakisin vastauksia mielessäni pyöriviin kysymyksiin, elegantilla kirjakielellä.
Varmaankin sinulla on intuition lisäksi sitä tärkeää elämänkokemusta, joten jos koet, että toinen on luotettava niin anna mennä. Ihmisten pitäisi uskaltaa enemmän.
Minä en osaa kirjoittaa.
osaa kirjottaa, mutta onnekseni tämä kone näyttää sanojen virheellisyyden alleviivaamalla punaisella aaltoviivalla virheet.
Päästää kyllä lähettämään niiden virheidenkin kanssa, mutta huomauttaa esim. murresanojen kohdalla ettei sana ole oikeaa suomenkieltä.
Minä osaan vain kopioida ja liittää.
Kelle?
että antaisit sen suoraan hänelle.
Onhan sillä postilaatikko tai suoraan käteen
Menee hyvin tai sitten käy näin. :)
https://m.youtube.com/watch?v=PU5xxh5UX4U