Apua

junnun äiskä

Lapsen uusi puhelin vaatiikin Mikro Sim-kortin. Lapsella on prepaid-liittymä. Saako saunalahden prepaidiin näitä pieniä sim-kortteja? Vaihtuuko numero ja voiko saada niin, ettei numero vaihdu?

2

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tervehdys junnun äiskä,

      Valitettavasti Saunalahti Preipaideihin ei ole mahdollista tehdä SIM-kortin vaihtoa eli näin ollen nykyisen liittymän SIM-kortin kokoa ei pystytä muuttamaan.

      Micro-SIM on saatavilla Saunalahden normaaleihin laskutusliittymiin eli liittymiin, joista tulee lasku kotiin. Uuden sopimuksen yhteydessä puhelinnumero vaihtuu. Liittymäksi vähäisellä käytöllä sopii Tarkka 2G tai Tarkka 3G riippuen internetin käytön määrästä. Tilauksen uudesta liittymästä voit tehdä myyntipalvelussamme numeross 0800 94200.

      Laura / Saunalahden Palstatiimi
      http://palsta.saunalahti.fi

      • Saunis huijaa aina

        Paskapuhetta taas Saunalahdelta! Kortin voi leikellä mikrosim kokoon jos vain on kätevä käsistään ohjeet löytyy netistä senkun googlettaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18894
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      69
      5855
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      5447
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      46
      5337
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      39
      5182
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      91
      5096
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4583
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4257
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      54
      3575
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3235
    Aihe