Hallituksen listalla näkyy olevan tekstiä Sote lausunnosta. Mitenkään onkaan: sanotaan et valittu hyvinvointitoimikunta antaa lausunnon esittelytekstissä olevaan kahteen kohtaan. Ja sitte kerrotaan et hyvinvointitoimikunnan kokoontuu samana päivänä. On toimikunnalla aikaa!?? Koko toimikunnan touhu paska hommaa. Leppäharju hyppää pois kiitojunasta, etteivät sotke sinuakin verkkoonsa.
Sote lausunnosta
Sote, Sote, Sote
5161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No jo on alotuskommentti ihmeellinen; "Leppäharju hyppää pois kiitojunasta...".
Sote hommat semmonen revohka että ne tulee ihan valtiovallan päätöksillä ja toimesta. Jokaisen kunnan, kuntien päättäjien oma asia on miten niihin reagoi, on mukana tekemässä siihen liittyviä päätöksiä ja luomassa tulevaisuutta.
Kaikki päätökset ei välttämättä ole kivoja, mutta jos itse niitä ei tee joku muu tekee ne puolesta ja silloin ne saattavat olla vielä huononpia.
Nyt tarvitaan yhteistyötä, yhteistuumaisuutta. Kyse on niin suurista asioista että kaikki tyhjän valittajat ja höpöttäjät ei edes ymmärrä
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288739405804.html
Ketäs siihen hyvinvointitoimikuntaan kuuluu? Siis Raija Leppäharju, Aila Kauranen,Tyyne Tuikka?? Ketä muita? Jorma Leskinen?? vai kuuluuko?
Ketä??
Mikä lienee tuo neuvonantaja, joka yrittää komennella kaikkea ja kaikkia?
Olen pannut merkille, että Jokaisella Pyhäjärven palstalla esiintyy tuo komentaja.