Kauheaa!
Jokin aika sitten portsari ampui asiakkaansa ravintolan pihalle. Nyt samainen liikerakennus, jossa ravintola sijaitsi, poltettiin! Polttajaepäillyt on saatu kiinni.
Jokin yhteys noilla tapauksilla?
Pelottavaa!
Kuusankosken taposta ja tulipalosta
5
1542
Vastaukset
- K-Kosken nahkapää
Kylläpä hyvinkin on yhteys. Leskinenhän hengaili Lahtelaisen moottoripyörän huurupäitten kanssa. Nämä samat veijarithan ne tulen dragonsiin tuikkasivat.
- JiiPee
On se kumma, että Kuusankoskella ei ole poliisiyksikköä. Ei nämä Dragons tapahtumat ainoita ole..jatkuvasti sattuu jotain pienenpää.Nuoriso haistelee liimaa pusikoissa ja uhkailee ohikulkijoita, Autoja varastellaan, puukotuksia, jotkut ajaa mielipuolen lailla taajama-alueella jne..jne..Missä on Poliisi?Kyttäämässä kun työtätekevät ajaa töistä kotiin ja sakottelemassa..vai missä?
- bandido
onko rogues gallery moottoripyöräjengi? ei.
- tyttönen08a
bandido kirjoitti:
onko rogues gallery moottoripyöräjengi? ei.
tuo äskeinen kommentti?
- wwww
tyttönen08a kirjoitti:
tuo äskeinen kommentti?
Se jengi mikä liittyi tähän ampumiseen/tuhopolttoon ei ole prätkäjengi.Liian alhaisia kai prätkäilijöiksi.Kohta ovat onneksi kaikki kuusaan idiootit jo tapettu/linnassa.harmi vaan että tuli tuhosi paljon muutakin kuin tuon dragonsin.
Baarin omistajankin HUHUTAAN liittyvän tähän hommaan.Mutta mistä näistä tietää.?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145