Valehtelu heti suhteen alussa..

hölmis

Mitä pitäisi ajatella, kun mies valehtelee heti tuoreen suhteemme alussa..? Asia ei periaatteessa ole suuri, mutta liittyy kuitenkin toiseen naiseen ja naisen lähentely-yrityksiin heti, kun kuullut miehen olevan varattu..

2

795

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hölmismyös

      Jos valehtelee jo alussa, niin valehtelee myös jatkossa. Vaikka olisi kuinka pienestä ja mitättömän tuntuisesta asiasta kyse, niin veikkaan että jatkossa osaa valehdella myös niistä isommista ja merkityksellisimmistä.

      Itse tein sen virheen, etten olevinaan välittänyt mieheni pienistä valheista,vaikka huomasinkin niitä silloin tällöin. Mitä pidemmälle suhteemme eteni, alkoi paljastua kaikenlaista muutakin valehtelua. Lopulta kuvioon tuli pettäminen ja tietenkin myös valehteleminen lisääntyi, pitihän hänen peitellä ja salailla asiaa..sitä että roikkui epätoivoisesti nettideittipalstoilla ja piti profiileitaan ainakin 4 eri palstalla samaan aikaan, oli 4 prepaid-liittymää ja jokaiselle oma puhelin.. huoh. Kyllä sitä osasi olla tyhmä ja sinisilmäinen.

      Lopulta valheet paisuivat liian suuriksi eivätkä enää olleet hallittavissa. Erosimme miehen aloitteesta, itse olin niin sinisilmäisen tyhmä ja olevinaan rakastunut vieläkin etten osannut lähteä. Mies jätti kun en kuulemma osannut luottaa. Juu, en osannut :)

      • etsi rehellinen

        Mulla samanlainen kokemus naisesta....pieniä valheita, salailuja jne.. Eikä homma muuttunut koko aikana ja lopulta jätin hänet! Miksi jatkaa jos ei arvosta sua suhteen alussa niin paljoa että puhuis totta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1707
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe