Microsoft-tilitiimi

viivi7

Terve!
Sanokaas hyvät kanssakulkijat, miten saan lähetettyä viestin tuohon osoitteeseen? Läppärini Microsoft tili ei toimi! Se työntää kirjautumiseen väärää sähköpostiosoitetta koko ajan eikä minulla ole siihen tunnuksia MICILLe. Hitsi! Mikä homma! Voinko poistaa koko Microsoftin tilin ? , koska esim. Skype ei myöskään toimi. Ei toimi Lumiassakaan Skype :( . Kait sinne pääsisi uudelleen rekisteröitymään, niin saisin harjoitustakin:) ?
Alkaa olla sietokyky rajoilla koko Microsoftia kohtaan.
Kerro vinnkkkejä! Kiitos!

1

739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :o:

      "Sanokaas hyvät kanssakulkijat, miten saan lähetettyä viestin tuohon osoitteeseen?"

      Et mitenkään. Tuskin menevät viestit perille, ja vaikka menisivätkin, niin ei niitä tuolta kukaan lue. Osoitteessa on tuo "noreply"-osa ihan tarkoituksella.

      Mitä jos menet tähän osoitteeseen:

      https://account.live.com/resetpassword.aspx

      ja syötät sinne sen kirjautumisruudun ehdottaman sähköpostiosoitteen? Saat kyllä ilmoituksen, jos sellaista Microsoft-tiliä ei ole olemassa. Jos tili on olemassa, niin sitten vaan teet toiminnon loppuun asti niin saat salasanasi vaihdettua (oletan, että tiliä luodessa annoit sähköpostiosoitteen tai puhelinnumeron tällaista tilannetta varten).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      70
      4455
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      249
      4225
    3. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      23
      3474
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      166
      3315
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      68
      3066
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      80
      2926
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      125
      2616
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      187
      2522
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      48
      2235
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1820
    Aihe