Ettäkö oikein ylipäällikön on otettava huolekseen naisten bikinit armeijan juhlissa. Eivätkö Suomen neidot itse osaa arvioida sitä, milloin nainen voi paljastaa itsensä bikineitä vaille kokonaan miesporukalle. Tarvitaan oikein maan äiti ja puolustusvaliokunta opastamaan neitojamme siveellisyyden kaidalle polulle. Tästä on hyvä jatkaa !
Bikinit armeijassa arvossaan
6
851
Vastaukset
- minä
Mielestäni Halonen teki kerrankin jotain oikein. Jos joku tahtoo välttämättä nähdä näitä persettään heiluttelevia ketkuttelijoita niin menköön niitä vapaa-ajallaan katsomaan. Ei ole valtion homma maksaa varusmiehille pornoa. Itseäni ei oikeastaan juurikaan haittaa, vaikka siellä niitä tytteleitä kävisi, mutta mielestäni se ei ole sotilaallista ja särmää. Miten stripparit liittyvät armeijaan? Ei niitä siellä varmasti ole ollut useita vuosiakaan sitten, vai?
- aaa
Jos olisit joskus käynyt armeijassa tietäisi, että puolustusvoimat ei noita esiintyjiä ja iltatoimintaa järjestä. Homma lähtee käytännössä aina varusmiestoimikunnalta.
Esityksiä saa mennä katselemaan vain jos ei ole palvelusta.
Sitä en sitten tiedä saako VMTK rahaa valtiolta, vai tuleeko kaikki paalu lahjoituksina ja avustuksina eri järjestöiltä?
Todennäköisesti saa ainakin jotain valtiolta, koska yksi tarkoitus vapaa-ajan toiminnalla on saada varusmiehet edes hieman paremmin viihtymään palveluksessa. Toinen VMTK:n tarkoitus on sitten huolehtia varusmiesten oikeuksista.
Stripparit ja huorat kyllä kuuluvat aika tiukasti sotilasympäristöön. Nykyään ei tosin läheskään niin vahvasti kuin ennen. Jos tutkistellaan hieman Suomenkin historiaa esimerkiksi Venäjän valla alla, niin kyllä kaikkein eniten prostituoituja löytyi juuri sotilaslaitosten viereltä (Hamina, Viipuri jne).
Bikiniasut on kyllä aika lievä juttu prostituution rinnalla... - Heppu
Olen täysin eri mieltä.
Missikisojen esikarsintojen tyyppiset ohjelmanumerot eivät ole millään muotoa suomalaisessa yhteiskunnassa "epäsiveelliseksi" luokiteltavaa ohjelmaa. Kyseiset tapahtumat järjestetään varusmiesten vapaa-ajalla, jolloin kukin saa itse täysin vapaasti päättää katsellako nättejä tyttöjä vaiko ei. Myöskin tyttöset itse ovat olleet varsin tyytyväisiä varusmiehille esiintymiseen.
Miksi Halonen sitten puuttuu valtiomiesnäkökulmasta näin olemattoman triviaaliin asiaan? Vaikuttaa siltä että jossain haastattelussa tasavallan presidentti ei muutakaan imagoonsa sopivaa ihmisoikeus/syrjintä/tasa-arvo/maailmanpelastus-aihetta keksinyt, joten sohaistaanpa tätäkin kekoa. Jotainhan on tehtävä puolustusvoimien vapaa-ajanohjelmatarjonnalle joka selvästi suosii maskuliinista makua.... Puolustusvoimissa harjoitellaan tappamista mutta bikinityttösten katseleminen on nuorten kollien kasvatuspäämäärien saavuttamiseksi liikaa. Voiko kaksinaamaisempaa olla?
Todella huono veto Haloselta.
- GayBoy
Lisättäköön vielä, että naisstrippareiden esiintyminen armeijassa on omiaan ruokkimaan stereotyyppistä näkemystä, että armeijassa olisi vain heteroita.
Myös suurin osa homoista kuitenkin käy armeijan, ja moista ohjelmaa voi pitää signaalina armeijan vanhoillisesta ja ahdasmielisestä meiningistä. Myöskään naissotilaita ei ohjelmaa valitessa ole huomioitu. - Trikini
Ainakin sellaista huhuillaan...
- Igla
Tavja kieltää illanvieton
Haloska ja "Kansainvälinen lesbojen ja homojen yhdistys"
IGLA International Lesbian and Gay Association (IGLA) - jäsen.
http://gaytoday.badpuppy.com/garchive/world/020800wo.htm
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000103&posting=22000000004478754
Se on "badbuppyn" typon (IGLA) sijaan ILGA. IGLA on International Gay and Lesbian Aquatics urheiluseura, kun taas ILGA on International Lesbian and Gay Association. Ennen perehtymistä kuvittelin ILGA:n olevan SETA:n ym. valtakunnallisten seksuaalivähemmistöjen kansainvälinen kattojärjestö. Sitä se ei suoranaisesti ole, vaan ILGA:an voi liittyä myös henkilöjäseneksi, joka presidenttimme siis on.
Siispä asiaan, koska ILGA:n jäsenyys on avoin kaikille, jotka hyväksyvät ko. organisaation tavoitteet. SETA:n entisenä puheenjohtajana presidentti Haloselle onkin varmaan luonnollinen valinta olla myös ILGA:n henkilöjäsen. Linkin takaa ILGA:n tavoitteet periaatetasolla:
http://www.ilga.org/aims_objectives.asp?LanguageID=1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417865Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4362145Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2252048- 1431630
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251187Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951055Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65824Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6705Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.50679