Kärsämäen kunta on Suomen Ykkönen!

Kunta -vaaleilla valitujen, Kuntalaisten äänestäessään-ja luottaen uottamuksella oottaen, valtuutuksen antaen, mutta ei valtuutusta vastoin Kuntahallinto lakia Sote päätöksiään ajaen.
Apua olisi ollut saatavissa jos rannalle olisi huudettu, huudettiin, mutta ylitse virran vieraisiin.
12140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Nimim. "analyytti1"

Minkä teet, tee se tervan kans.

Äänestä

isäni teki hevos-reet, liiste-ja pankko, tervan kanss, samoin sukset v 55 tervan kanss, liekö K-kirkko tervan kanss vai kolitervan?

Äänestä

oikein jaksa ymmärtää..mitä kärsäpersus oikein tarkoittaa.

Äänestä

Niitähän ei kannata äänestää kenenkään.

Äänestä

Tarttuvathan persut kunnan päätöksien epäkohtiin oman uransa riskeeraten, kuten Aimokin.

Äänestä
  • hyvää ...viime aikaisessa toiminnassa on kunnan asioiden hoidon kannalta ollut??

    Äänestä

no ei mitäänkeskusta enemmistön toiminnassa ole ollut

Äänestä
  • demokratiassa ne päätökset tekee..vaan mitä hyvää kunnan asioiden hoidon kannalta on ollut opposition toiminnassa..liata omaa pesäänsä!

    Äänestä

  • enemmistöhän kirjoitti:

    demokratiassa ne päätökset tekee..vaan mitä hyvää kunnan asioiden hoidon kannalta on ollut opposition toiminnassa..liata omaa pesäänsä!

    opposiittio on puhdistanut, kuntalakia noudattaen, "omaa pesää

    Äänestä

äänestäkää kaikki kärsämäkiset seuraavissa vaaleissa kepua ja korkattia kokoomusta niin hyvin menee kärsämäellä yleisönkin on hieno kuunnella yksimielisiä päätöksiä kärsämäki lähtee varmaan nousuun uusia työ paikkoja syntyy vauhdilla.

Äänestä
  • seuraamuksena kysymys mitkä seuraavat vaalit? Pakkoliitokset edessä

    Äänestä

Jos uutinen että kuntaministeri ynnä Hallitus on tullut tulokseen ettei pakkoliitoksia tehtäiskään, tiedäppä tuota onko vain vaali broppavoita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


analyyti1 kirjoitti:

Kunta -vaaleilla valitujen, Kuntalaisten äänestäessään-ja luottaen uottamuksella oottaen, valtuutuksen antaen, mutta ei valtuutusta vastoin Kuntahallinto lakia Sote päätöksiään ajaen.
Apua olisi ollut saatavissa jos rannalle olisi huudettu, huudettiin, mutta ylitse virran vieraisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu