Heyp, onkos joku jo hankkinut lacettia? mielestäni miellyttävän näköinen peli, eikä 1.6 sx edes ollut mikään huono ajettava... jotenkin riittävän laadukkaan tuntuinen ja ihan normaali peli. Pohdiskelen tässä on saamani tarjous hyvä vai vähemmän hyvä. Hintaansa nähden pitäisi olla ihan mukavasti varustetta.
Vastaukset 3
- Aribun
... nimittäin Nubiran sedan ja Wagon. Käytännössä samoja autoja, mutta Lacettiin verrattuna ruhtinaallisilla sisätiloilla.
Mutta onhan toi oiva hankinta jos ei aio kuljetella takapenkillä muuta kuin golfbägiä. Ja voittaahan tuo vielä takatiloiltaankin monta pikkuautoa kuten esim. Volvon S60 tai toyota avensis tai Opel Vectra.... - Lacetti 1.8 CDX
Minulla on ollut Lacetti 1.8 CDX manuaali kesäkuusta.
Autolla on tällä hetkellä ajettu vähän yli 15 tkm, ja ensiviikolla on ensimmäinen määräaikaishuolto.
Tähänastiset kokemukset ovat olleet järjestäin positiiviset. - tyytyväinen
Olen täällä aikaisemminkin kommentoinut Lacettia ja edelleen tyytyväinen hankintaani.
Kymppitonnin verran on 5 kk aikana kilometrejä kertynyt eikä ongelmia esiintynyt. Alussa bensamittarin näyttövirhe haittasi mutta ongelma on nyt koko ajan vähentynyt.
Näin kalliin bensan aikana kulutus on edelleen pysynyt kohtuullisena eli alle 7l/100 km tuntumassa, jos malttaa pitää kierrokset alle 3k. Jos taas mieli tekee repiä niin bensaakin palaa enemmän.
Kokonaisuutena hyvä peli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 118777
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19700- 39685
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32639Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 76517
- 63491