Lady Vita plussa ja pahoinvointi...

Onko kukaan muu huomannut että Lady vita plussa saattaisi aiheuttaa pahoinvointia?
Olen nyt kaksi päivää ollut näitä syömättä ja olo on ollut parempi, tiedä sitten onko sattumaa vai onko vitamiiniyhdistelmällä jotain tekemistä tämän kanssa...
73391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olen syönyt Lady Vitaa koko raskauden ajan ja huomasin, että jos otan niitä ohjeen mukaan kaksi, tulee paha olo. Neuvolan terveydenhoitaja patisti ottamaan kahta mutta teen niin kuin itse parhaaksi koen.

Äänestä

Söin myös raskauden alussa lady vita plussaa, -kevyt ällötys vaivasi joka päivä, mutta en sitten tiedä oliko syy vitamiineissa vai vai yleisessä raskauspahoinvoinnissa...Nyt oon syönyt Multitabsin 2 ja se on ollut ihan hyvää. Tosin tuosta Lady vitasta mainittakoon, että söin joskus aikaisemmin (ennen raskautta) noita Lady Vitan "tavallisia" vitamiineja ja laittoi aina mahan kiertämään ja oksettamaan, erityisesti jos otin aamulla tyhjään vatsaan...

Äänestä

Saman huomasin. Raskauden alussa söin lady vitaa mutta aina tablettien ottamisen jälkeen oksetti joten lopetin. Oloa helpotti huomattavasti. Lady vitan jälkeen ostin multitabseja jotka sopii ainakin mulle. Lady vitan hajukin teki jo olon huonoksi.

Äänestä

Kyllä useimmat monivitamiinit voi aiheuttaa pahoinvointia. Sen takia mä ainakin siirryin jo vuosia sitten suosiolla poreisiin...

Äänestä
  • sulla on sama nimimerkki kuin mitä itse olen käyttänyt toisaalla

    Äänestä

Syön Multitabs 2 :aa, se ainakin on ollut tosi hyvä, en ole huomannut pahoinvointia, vaikka nyt näin pimeänä kautena annostus on se 2/pvä. Suosittelen!

Äänestä

Otan vitamiinini (siis vain yhden) aina aamuisin ja jo siinä aamupalaa syödessä tulee pahoinvointia. Se kyllä helpottaa, kun lähtee liikkeelle. Mutta mielenkiintoista kuulla, että muillakin voi olla samaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopa kirjoitti:

Onko kukaan muu huomannut että Lady vita plussa saattaisi aiheuttaa pahoinvointia?
Olen nyt kaksi päivää ollut näitä syömättä ja olo on ollut parempi, tiedä sitten onko sattumaa vai onko vitamiiniyhdistelmällä jotain tekemistä tämän kanssa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu