Olin uni-eeg:ssä, jossa minun olisi pitänyt valvoa koko yö. Tosiaan nukahdin yöllä n. 2 tunniksi. Eeg:tä tehneen hoitajan mukaan tämä ei haitannut. Tutkimuksen aikana minun olisi pitänyt nukahtaa, mutta en saanut unta. Hoitaja ei kommentoinut asiaa lainkaan. Mietin nyt, että epäonnistuiko tutkimus nyt täysin ja saadaanko tutkimuksesta luotettavaa tulosta?
Uni-eeg
3
943
Vastaukset
- ensikertalainen1.
Hei! Itsekin olin vasta uni-eeg:ssä. Minulla ohjeena oli nukkua 23.00-2.00, nukuin 2h 30min. Lääkäri sanoi, että uusinta riippuu tilanteesta. Jos potilas on ollut kokeen aikana tarpeeksi rennossa tilassa, ei uusiminen ole tarpeellista. Lääkäri soittaa teille kyllä ja ilmoittaa ajan, mikäli se tarpeellista on.
- huomioitiin
Aikanaan (viimeinen uni-EEG v. -95) minulla oli lapsuudessa sääntönä, että nukun klo 21-02, mutta valvon muulloin sekä aikuisena valvon 24 h. Samoin minulla on ollut useampia kertoja, etten ole nukkunut, mutta pidin silti silmiä kiinni. Tämä huomioitiin analyysissä.
- minäminä
moikka! olen ollut mooonta kertaa eeg:ssä ja ehkä yhdessä nukahtanut. eli ei haittaa jos et nukahtanut:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703129
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126- 551942
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1941892- 421574
- 401540
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141243EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61073