Radio Patmoksesta tulee hyvää ja siunaavaa hengellistä musiikkia.
Suosittelen teille.
Hyviä uutisia
10
180
Vastaukset
- Nettiäkö tarkoitat?
Eikös Radio Patmos kuulu ainoastaan netistä nyt?
- Ole siunattu
Kyllä,mutta lokakuussa myös radiosta,odotan sitä koska sieltä tulee
väärentämätöntä opetusta ja hyvää hengellistä musiikkia.
Olen tosi kiitollinen Patmosradiosta. - Nettiäkö tarkoitat?
Ole siunattu kirjoitti:
Kyllä,mutta lokakuussa myös radiosta,odotan sitä koska sieltä tulee
väärentämätöntä opetusta ja hyvää hengellistä musiikkia.
Olen tosi kiitollinen Patmosradiosta.Samoin minä siirryin radiosta kuuntelemaan pelkästään sitä.
Deiltä kuuntelen enää Norvannon ja SKL:n ohjelmat.
Pyydetään tosiaan, että Patmos saa pysyvän radiokanavan. - TMV on hyvä!
Nettiäkö tarkoitat? kirjoitti:
Samoin minä siirryin radiosta kuuntelemaan pelkästään sitä.
Deiltä kuuntelen enää Norvannon ja SKL:n ohjelmat.
Pyydetään tosiaan, että Patmos saa pysyvän radiokanavan.Ja tietysti sunnuntaisin pitää kuunnella Deiltä Patmoksen TMV vaikka tuleekin niin myöhään ja aamulla on töihin meno.
Se vain on ihan pakko kuunnella.
- Rikollinen
Meller tuli Patmos Ry:n johtoon vuonna 1971 nostaen yhdistyksen vararikon partaalta jaloilleen ja menestykseen. Vuonna 1999 Patmos lähetyssäätiöllä oli 18 000 rekisteröityä tukijaa ja se keräsi lahjoituksina noin 28 miljoonaa markkaa, joista 25 miljoonaa jaettiin erilaisiin avustuskohteisiin.
Huhtikuussa 1986 Meller tuomittiin Helsingin raastuvanoikeudessa yhden vuoden, 10 kuukauden ja 20 päivän vankeuteen sekä 8 510 markan sakkoihin muun muassa vero-, kirjanpito- ja rahankeräysrikoksista. Samalla Patmos ry tuomittiin menettämään valtiolle vastoin rahankeräyslakia kerätyt 100 000 markkaa. Helsingin Sanomien artikkelin mukaan tuomion peruste oli Patmos ry:n rahojen kavaltaminen ja veropetos.Meller itse väitti tuomion olleen osa ajojahtia, joka häneen kohdistettiin Raamattujen salakuljetuksesta entiseen Neuvostoliittoon.Päiväkirjaa patmoslaisuudestaan pitäneen naisen mukaan Meller kirjoitti lahjoittajille vääriä laskuja sanoen, että Saatanalta saa kerätä kaiken rahan kaikin keinoin.- Syytön on syytön!
Kova on kateus Patmoksen työtä kohtaan kun tarvitsee tuollaisia vanhoja juttuja kaivella esiin. Olen täysin vakuuttunut, että asia on juuri kuten Meller on sanonutkin.
Siunausta Palmoksen työlle jatkossakin! - Roisto mikä roisto
Hyvä, että luotat Melleriin. Muista nyt kuitenkin se tosiasia, että raamattujen kuljettaminen Neukkulaan ei koskaan ole ollut kiellettyä suomen lakien mukaan.
- syytön on syytön
Roisto mikä roisto kirjoitti:
Hyvä, että luotat Melleriin. Muista nyt kuitenkin se tosiasia, että raamattujen kuljettaminen Neukkulaan ei koskaan ole ollut kiellettyä suomen lakien mukaan.
Kiitos, mutta en kaipaa sinun neuvojasi enkä muistutuksiasi.
- Käytä järkeäsi
Kyllähän Jalovaarakin väittää, että suurin osa kerätyistä rahoista meni hyväntekeväisyyteen. Jostakin syystä kuitenkin suurin osa on sitä mieltä, että oman elintason tukemista ei lasketa hyväntekeväisyydeksi.
Hihhuli pettää aina!- luottavainen hihhuli
Älä sinä liikaa luota iltapäivälehtien sensaationhakuisiin juttuhin ja ruoki niillä uskonnon vastaisuuttasi. Kaikki selviää ihan varmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam19913360Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu546710Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö1616345K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon894662Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju674602Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos644161Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä214141Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754092Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta983862- 933640