Hyviä uutisia

Tiedoite sinulle

Radio Patmoksesta tulee hyvää ja siunaavaa hengellistä musiikkia.
Suosittelen teille.

10

229

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nettiäkö tarkoitat?

      Eikös Radio Patmos kuulu ainoastaan netistä nyt?

      • Ole siunattu

        Kyllä,mutta lokakuussa myös radiosta,odotan sitä koska sieltä tulee
        väärentämätöntä opetusta ja hyvää hengellistä musiikkia.
        Olen tosi kiitollinen Patmosradiosta.


      • Nettiäkö tarkoitat?
        Ole siunattu kirjoitti:

        Kyllä,mutta lokakuussa myös radiosta,odotan sitä koska sieltä tulee
        väärentämätöntä opetusta ja hyvää hengellistä musiikkia.
        Olen tosi kiitollinen Patmosradiosta.

        Samoin minä siirryin radiosta kuuntelemaan pelkästään sitä.
        Deiltä kuuntelen enää Norvannon ja SKL:n ohjelmat.
        Pyydetään tosiaan, että Patmos saa pysyvän radiokanavan.


      • TMV on hyvä!
        Nettiäkö tarkoitat? kirjoitti:

        Samoin minä siirryin radiosta kuuntelemaan pelkästään sitä.
        Deiltä kuuntelen enää Norvannon ja SKL:n ohjelmat.
        Pyydetään tosiaan, että Patmos saa pysyvän radiokanavan.

        Ja tietysti sunnuntaisin pitää kuunnella Deiltä Patmoksen TMV vaikka tuleekin niin myöhään ja aamulla on töihin meno.
        Se vain on ihan pakko kuunnella.


    • Rikollinen

      Meller tuli Patmos Ry:n johtoon vuonna 1971 nostaen yhdistyksen vararikon partaalta jaloilleen ja menestykseen. Vuonna 1999 Patmos lähetyssäätiöllä oli 18 000 rekisteröityä tukijaa ja se keräsi lahjoituksina noin 28 miljoonaa markkaa, joista 25 miljoonaa jaettiin erilaisiin avustuskohteisiin.

      Huhtikuussa 1986 Meller tuomittiin Helsingin raastuvanoikeudessa yhden vuoden, 10 kuukauden ja 20 päivän vankeuteen sekä 8 510 markan sakkoihin muun muassa vero-, kirjanpito- ja rahankeräysrikoksista. Samalla Patmos ry tuomittiin menettämään valtiolle vastoin rahankeräyslakia kerätyt 100 000 markkaa. Helsingin Sanomien artikkelin mukaan tuomion peruste oli Patmos ry:n rahojen kavaltaminen ja veropetos.Meller itse väitti tuomion olleen osa ajojahtia, joka häneen kohdistettiin Raamattujen salakuljetuksesta entiseen Neuvostoliittoon.Päiväkirjaa patmoslaisuudestaan pitäneen naisen mukaan Meller kirjoitti lahjoittajille vääriä laskuja sanoen, että Saatanalta saa kerätä kaiken rahan kaikin keinoin.

      • Syytön on syytön!

        Kova on kateus Patmoksen työtä kohtaan kun tarvitsee tuollaisia vanhoja juttuja kaivella esiin. Olen täysin vakuuttunut, että asia on juuri kuten Meller on sanonutkin.
        Siunausta Palmoksen työlle jatkossakin!


      • Roisto mikä roisto

        Hyvä, että luotat Melleriin. Muista nyt kuitenkin se tosiasia, että raamattujen kuljettaminen Neukkulaan ei koskaan ole ollut kiellettyä suomen lakien mukaan.


      • syytön on syytön
        Roisto mikä roisto kirjoitti:

        Hyvä, että luotat Melleriin. Muista nyt kuitenkin se tosiasia, että raamattujen kuljettaminen Neukkulaan ei koskaan ole ollut kiellettyä suomen lakien mukaan.

        Kiitos, mutta en kaipaa sinun neuvojasi enkä muistutuksiasi.


    • Käytä järkeäsi

      Kyllähän Jalovaarakin väittää, että suurin osa kerätyistä rahoista meni hyväntekeväisyyteen. Jostakin syystä kuitenkin suurin osa on sitä mieltä, että oman elintason tukemista ei lasketa hyväntekeväisyydeksi.

      Hihhuli pettää aina!

      • luottavainen hihhuli

        Älä sinä liikaa luota iltapäivälehtien sensaationhakuisiin juttuhin ja ruoki niillä uskonnon vastaisuuttasi. Kaikki selviää ihan varmasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1616
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      133
      924
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      742
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      529
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      45
      462
    Aihe