Turun- ja lähialueen pienituloisten asukkaiden kannattaa välttää

Bull Shittiä . . . .

yrityksiä jotka mainostavat ilmais-jakelulehtiTurkulaisessa ja välttää niiden yritysten palveluja. Koska ne nähtävästi edustavat tyhjäntoimittaja A-P Pietilän, jota myös lehden päätoimittajaksi tituleerataan - linjaa, jossa pienituloiset ovat pelkkiä rasitteita keski- ja suurituloisten verotuksessa. Hänen kirjoituksistaan saa lähinnä sellaisen vaikutelman, että pienituloiset pitäisi jotenkin poistaa rasittamasta A-P Pietilän ja vastaavien erittäin ansioitunutta ja tuottavaa työtä, ainekin hänen omastamielestään arvokasta. Kuitenkaan kyseisen tyhjäntoimittajan palstalta, ei yleensä juurikaan näe kuin pienituloisia dissaavia ja arvostelevia kirjoituksia, mutta sellaista se kai sitten on Kokoomusvetoisen kaupunkilehden Kokoomusmielisenä päätoimittajana.

Pienituloiset voisivat siis osoittaa mielipiteensä, ja jättää hankinnat tekemättä kyseisessä lehdessä mainostavilta aina kun mahdollista, ja tehdä se yritykselle selväksi, mistä se johtuu.

1

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Työtä vuorotta jo vuosia

      Turkulainen on aina ollut vasemmistolaisten ja laiskojen lehti. Kaikki pitää saada yhteiskunnalta ja heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5271
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      145
      1577
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      189
      946
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      893
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe