Suomea kummastellaan EU:ssa?

Heidi Hautala yrittää ottaa kaiken irti Venäjä pakotteiden kanssa sähläämisestä - minne muualle kuin omaann kassiinsa? Onneksi Venäjä antoi turpiin: EU kaivaa verta nenästään .- niinkuin Hautalakin!
1091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Suomessa Venäjä haluaisi "lyödä turpiin" ilmeisesti vain vihreitä, mutta sen sijaan syleillä tavaritsh Alexander Stubbia, jonka johdolla Suomi rikkoi Venäjän-vastaisen pakoterintaman:

http://rt.com/business/187888-finland-russia-nuclear-plant/

Eiköhän laktoositon maito tästä palkkioksi kohta kulje taas?

Äänestä
  • Stubb joutui tekemään Canossan matkansa suhteessa Venäjään, mikä tuottaa allekirjoittaneelle vahingoniloista tyydytystä... Tietyille tosiasioille ei Stubbkaan voi mitään, vaikka olisi kuinka länsimielinen ideologisesti. -- Vihreiden ei tietenkään tarvitse realiteeteista välittää, kyseessähän on haihattelijapuolue.

    Äänestä

Eihän laktoositonta pidäkään myydä Venäjälle, piereskelkööt!

Korkeintaan moninkertaiseen hintaan.

Äänestä

Rosatomin torjumisen takia Venäjän ykkösvihollinen Suomessa lienee juuri Vihreä Liitto, ainoa puolueista, joka jotenkin ottaa tosissaan ja unionihenkisesti EU:n Venäjän-vastaiset pakotteet.

Muut puolueet ovatkin tässä suhteessa "heikkoja lenkkejä" Venäjän silmissä.

Äänestä
  • Pakotepolitiikalla ei ole muuta kuin haitaa Suomelle!

    Äänestä

Hautalalla on venäläinen mies. Onkohan tyhmä ja impotentti kuin on noin Venäjää ruvennut vihaamaan...??

Äänestä
  • Hautalan mies on näitä katkeroituneita Putinin vastustajia, jotka toimivat omaa maataan vastaan läntisten intressien hyväksi.

    Äänestä

Suomi on länsimaailman heikko lenkki Venäjää vastaan, arvioidaan myös Venäjällä:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288738963888.html

Rosatom-kauppa Fennovoimalle on Venäjän valtiolle sulka hattuun ja esimerkki läntisten pakotteiden toimimattomuudesta.

Äänestä
  • Suomi oli Saksan johtaman Euroopan heikko lenkki myös syyskuussa 1944 -- minkä ansiosta Suomi on olemassa vielä tänäkin päivänä. Ei kannata romahduttaa tulevaisuutensa pohjaa vain lojaliteetin takia.

    Äänestä

  • Illarionov asuu nykyään USA:ssa. On joutunut nähtävästi erimieliisyyksiin Putinin kanssa. Hänen puheisiinsa ei kannata luottaa. Haluaa iskeä Putinia mm. Suomella luomalla uhkakuvia. Hänhän sanoi mm. että pakotteet ovat liian heikko ase. Pitäisi käydä sotaan Venäjää vastaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikäoli todistettava kirjoitti:

Heidi Hautala yrittää ottaa kaiken irti Venäjä pakotteiden kanssa sähläämisestä - minne muualle kuin omaann kassiinsa? Onneksi Venäjä antoi turpiin: EU kaivaa verta nenästään .- niinkuin Hautalakin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu